Galbūt ant veido odos pastebėjote 1-15 mm darinį, kuris savo forma primena žvaigždę ar voratinklį? Tikėtina, kad tai – voratinklinis (vorinis) apgamas, dar vadinamas žvaigždiniu apgamu. Tai yra sveikatai nepavojingas, įgytas nepiktybinis kraujagyslinis odos darinys. Jo centre išsiplėtusi kraujagyslė atrodo kaip raudonas taškelis ar pūslelė. Nuo voratinklinio apgamo centro nusidriekia išsiplėtusių kraujagyslių tinklas.
Jis randamas atvirose kūno vietose – tai veidas, rankos, kaklas, krūtinės (dekoltė) sritis. Nors voratinklinis apgamas dažniausiai būna pavienis, gali pasitaikyti keli ir daugiau tokių darinių.
Kodėl ant odos atsiranda voratinklinis apgamas?
Su šia estetine problema susiduria išties nemažai žmonių: apie 10-15 proc. vaikų ir suaugusiųjų. Darinio atsiradimas gali būti susijęs su padidėjusiu estrogeno kiekiu – nėštumo metu, gydant hormonų terapija. Jo susidarymą taip pat gali įtakoti kepenų ligos.
Ar reikalingas gydymas?
Nesprendžiant problemos, kraujagyslinis darinys gali pranykti savaime, per 9 mėnesius (tuo atveju, kai voratinklinių apgamo atsiradimas būna susijęs su padidėjusiu estrogeno kiekiu, po nėštumo arba baigus hormonų terapiją) ar per keletą metų, tačiau nebūtinai. Negydant, darinys gali pradėti plėstis ir kelti vis didesnį estetinį ir psichologinį diskomfortą.
Lazerinis gydymas
Pošiūno klinikoje voratinkliniai apgamai gydomi lazeriu. Gydymo tikslas – užkoaguliuoti centrinę kraujagyslę.
Pojūčiai procedūros metu yra minimalūs: mūsų klinikoje naudojamos modernios lazerinės technologijos, todėl sumažinamas diskomfortas gydymo metu. Šalinant voratinklinį apgamą lazeriu, nejausite didelio diskomforto, tačiau gali būti juntama nedidelė šiluma ar dilgtelėjimas.
Lazerinis gydymas suaugusiems dažniausiai atliekamas be nuskausminimo. Vaikams ir esant didesniems voratinkliniams apgamams gali būti pritaikomas vietinis nuskausminimas.
Rezultatai
Dažniausiai užtenka vienos gydymo procedūros: po vizito darinys išnyksta negrįžtamai. Tiesa, esant didesniems voratinkliniams apgamams, galutiniam rezultatui pasiekti kartais prireikia kelių procedūrų, tarp kurių daroma maždaug 6 savaičių pertrauka.
Ko tikėtis po procedūros?
Vorinio apgamo šalinimas yra minimaliai invazyvi procedūra, todėl gijimas po jos greitas ir nesudėtingas. Vis dėlto, geriausiems rezultatams pasiekti, laikykitės šių rekomendacijų:
- 10-14 dienų po procedūros arba kitą gydytojo nurodytą laikotarpį, naudokite Jums paskirtus preparatus (antibakterinį tepalą/dezinfekcinį skystį ar kt.) 2-3 kartus per dieną.
- 7 dienas buvusio voratinklinio apgamo srityje nenaudokite kosmetinių priemonių.
- Bent kelis mėnesius po procedūros saugokite lazeriu paveiktą odos zoną nuo UV spindulių, nesideginkite saulėje ir soliariume.
- Būdami lauke, visada naudokite apsauginį kremą nuo saulės (SPF 30 ir daugiau).
- Gijimo metu nekasykite ir kitaip nedirginkite lazeriu paveiktos odos.
- Po lazerinės procedūros buvusio darinio vietoje esanti oda bus pakitusios spalvos. Tai – normalu. Naudokite paskirtas priemones, kol ji susilygins su natūralia Jūsų odos spalva.
Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.