Botulino injekcijos

Botulino toksinas (arba botoksas) – vienas dažniausiai estetinėje medicinoje naudojamų vaistinių preparatų. Jis taikomas labai plačiai: botulino injekcijos skirtos koreguoti veido odos mimikos smulkias ir gilesnes raukšles: kaktos, apie akis, nosies, lūpų ir kt. Taip pat botulinas naudojamas itin gausaus prakaitavimo (hiperhidrozės) gydymui, o retesniais atvejais jis pritaikomas ir migrenos bei bruksizmo (nevalingo griežimo dantimis) gydymui.

Botulino injekcijos kaina

Procedūros kainos prasideda nuo 70 eur. Galutinė injekcijų kaina priklauso nuo veido/kūno zonų kiekio, kurioms atliekama procedūra.

Saugios ir nesudėtingos procedūros

botokso-leidimas-į-kakta

Botulino toksinas, nors ir seniau buvo žinomas kaip nuodinga medžiaga, estetinėje medicinoje pradėtas taikyti saugiai ir be jokių šalutinių veiksnių. Kosmetiniams tikslams jis yra naudojamas labai nedideliais kiekiais, todėl apsinuodyti juo faktiškai neįmanoma.

Botulino injekcijos nuo raukšlių

Botulino toksinas bene dažniausiai naudojamas raukšlių korekcijai veido, kaklo, dekoltė srityje. Preaparatas veikia raumenų susitraukimo jėgą ir yra ypač veiksmingas tokiais atvejais, kai raukšlės arba veido asimetrija atsiranda dėl raumenų tonuso.

Botulino toksinas atpalaiduoja raumenis sušvelnindamas ar visiškai panaikindamas raukšles, atsiradusias gyvenimo eigoje dėl nevalingai įsitempiančių mimikos raumenų. Ilgainiui tos raukšlės gilėja ir ryškėja, todėl norintiems pasirūpinti savo veido jaunatviškumu bei lygia oda, botulino toksino injekcijos – tinkamas sprendimas.

Raukšlių korekcijų eiga

Ši procedūra, priklausomai nuo injekuojamų veido/kūno zonų kiekio, trunka nuo 10 iki 45 min. Pirmiausia, botulino toksinas yra suleidžiamas į konkrečius veide esančius raumenis, nuo kurių priklauso raukšlių formavimasis. Tai blokuoja raukšlių susidarymą.

Procedūra yra skausminga tiek, kiek juntamas dūris į odą maža adatėle. Po botulino toksino injekcijos ant veido uždedamas ledas.

Botulino injekcijų raukšlėms rezultatas

Kai injekcijas atlieka patyręs specialistas, pasiekiamas puikus estetinis efektas: pacientas ir toliau gali reikšti veido mimikas, tačiau probleminėse vietose nebesusidaro raukšlių ir lygėja jau esančios. Paprastai botulino toksino injekcijos efektas atsiskleidžia ne iš karto, o po kelių dienų ar savaitės ir tęsiasi nuo keleto mėnesio iki vienerių metų.

Botulino injekcijos nuo prakaitavimo

Tikriausiai daugeliui yra tekę susidurti su gyvenimiška, bet nemalonia situacija, kai dėl padidėjusio prakaitavimo norisi slėpti pažastis, pasikeisti dėvimus drabužius arba vengti rankos paspaudimo. Kai prakaituojama dėl suprantamų priežasčių, pavyzdžiui, didelio karščio ar streso, tai neturėtų kelti susirūpinimo. Tačiau kai rankos, pažastys, kakta, sprandas, kaklas ar kojos prakaituoja nuolat, svarbu rasti veiksmingą ir saugų sprendimą pašalinti šią problemą.

Pošiūno klinikoje siūlomas saugus, mokslo patikrintas sprendimas – prakaitavimo mažinimas botulino toksino injekcijomis.

Kodėl mes prakaituojame?

Prakaitavimas yra organizmo reakcija, kuri reguliuoja kūno vidaus temperatūrą, apsaugo nuo perkaitimo. Su prakaitu taip pat pasišalina nedidelis toksinų kiekis – amoniakas ir karbamidas. Natūraliai prakaitas yra atsakas į šilumą, intensyvų fizinį krūvį ar emocinį stresą. Taigi, prakaitavimas yra normali ir labai svarbi organizmo funkcija.

Ramybėje žmogus išprakaituoja iki pusės litro prakaito per parą. Prakaitavimo intensyvumas tiesiogiai priklauso nuo prakaito liaukų kiekio. Nors moterys turi daugiau prakaito liaukų, tačiau vyrų odoje jos yra gerokai aktyvesnės. Prakaitavimą gali įtakoti ir tam tikri veiksniai, pavyzdžiui: paveldimumas, stresas, ligos, menopauzė, aštrus maistas, alkoholis, vaistai, oro sąlygos, aktyvesnis fizinis krūvis.

Kada gausus prakaitavimas tampa sutrikimu?

Itin gausus prakaitavimas jau yra sutrikimas. Jis vadinamas hiperhidroze. Tai liga, kuri gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, bet dažniausiai gausiausiai prakaitą išskiria pažastys, delnai, kojų padai, sprandas, kaklas ar kakta.

Šį sutrikimą išduoda tokie veiksniai:

  • Gausiai prakaituojama be jokios aiškios priežasties;
  • dėl prakaitavimo jaučiamas nemalonus kvapas pažastų srityje, nepadeda dezodorantai ir antiperspirantai;
  • giminystės ryšiais susijusių žmonių aplinkoje yra pasižyminčių gausiu prakaitavimu.

Botokso injekcijos hiperhidrozės gydymui

Įvertinus įvairių gydymo metodų kainas, naudą, riziką ir veiksmingumą, galima teigti, kad vienas veiksmingiausių ir saugiausių būdų hiperhidrozei gydyti yra botulinas.

Botulino (dar žinomo, kaip botoksas) veikimo principas paprastas: preparatas sustabdo nervinių ląstelių galūnių, veikiančių prakaito liaukas, funkcionavimą ir jas slopina. Botulino toksiną saugiai galima leisti į padus, delnus, pažastis, sprandą, pakaušį, smilkinius ir kaktą.

Prieš atliekant procedūrą, oda patepama nuskausminamuoju kremu, todėl pacientai plonyte adata suleidžiamų injekcijų praktiškai nejaučia.

Botulino injekcijų nuo prakaitavimo rezultatas

Naudojant botulino toksiną prakaitavimo gydymui, puikius rezultatus pastebėsite labai greitai: jie pasireiškia palaipsniui, po 2-5 dienų. Galutinis efektas susiformuoja po dviejų savaičių. Komfortišku gyvenimu be intensyvaus prakaitavimo galima džiaugtis 6-8 mėnesius, tačiau daliai žmonių efektas išlieka net iki 18 mėnesių.

Botulino injekcija bruksizmo gydymui

Bruksizmas – tai nevalingas griežimas dantimis, o taip pat stiprus sukandimas dažniausiai pasireiškia miegant. Tai procesas, kuris sukelia fizinių ir estetinių nepatogumų:

  • Skausmas: dėl nevalingų žandikaulio judesių, ilgainiui pasireiškia skausmai žandikaulio, ausų, smilkinių, veido srityje.
  • Dantų pažeidimai: esant bruksizmui, nukenčia ir paciento dantys: jie sparčiau dėvisi, įskyla, dyla, padidėja dantų jautrumas, gali sužemėti sąkandis, netolygiai pasiskirstyti kramtymo krūvis.
  • Kramtymo raumenų pakitimai: dėl nevalingų žandikaulio judesių, netolygaus kramtymo krūvio, pasireiškia kramtymo raumenų hipertrofija. Raumenys vienoje arba abiejose žandikaulio pusėse padidėja, gali pasireikšti patinimas, žandikaulis atrodo labiau kampuotas, kvadratinis.

Susidūrus su šiais pakitimais, verta išbandyti botulino toksiną. Bruksizmo gydymas naudojant botokso injekcijas yra efektyvi, greita, tačiau išskirtinių įgūdžių ir tikslumo reikalaujanti procedūra.

Svarbu žinoti: geriausius rezultatus pavyksta pasiekti tada, kai injekcijas atlieka žandikaulio chirurgai, kurie puikiai išmano žandikaulių anatomiją.

Kaip vyksta bruksizmo gydymas botulinu?

Į kramtomąjį raumenį gydytojas suleidžia nedidelę preparato dozę. Ilgainiui raumuo atpalaiduojamas: dėl botulino poveikio, sumažėja raumenų spazmiškumas, todėl nelieka nevalingų žandikaulio judesių, o kartu – ir bruksizmo.

Botulino injekcijų bruksizmo gydymui rezultatas

Išnyksta arba sumažėja nemalonūs fiziniai pojūčiai, susiję su griežimu dantimis: raumenys apsaugomi nuo persitempimo, sumažėja galvos skausmai, pakoreguojama veido forma: dėl raumenų hipertrofijos pakitęs kvadratinis žandikaulis įgauna dailią ovalo formą.

Botulino injekcija migrenos gydymui

Migrena – tai nervų sistemą veikianti liga, kurios ryškiausias simptomas yra stiprus galvos skausmas. Taip pat ligą lydi tokie pojūčiai, kaip padidėjęs jautrumas triukšmui, šviesai, pykinimas.

Botulino preparatai gali būti naudojami siekiant sušvelninti lėtinės migrenos simptomus suaugusiesiems, jeigu galvos skausmai patiriami 15 ar daugiau dienų per mėnesį, iš kurių mažiausiai 8 dienas pasireiškia migrena.

Kaip botulinas malšina galvos skausmus?

Botulinas ne tik mažina raumenų spazmus, bet ir sumažina skausmą sukeliančių medžiagų išsiskyrimą organizme. Būtent dėl kurių skausmo impulsai perduodami į centrinę nervų sistemą ir pasireiškia stiprūs galvos skausmai.

Botuliną verta išbandyti, jeigu anksčiau taikytas gydymas kitais migrenos prevenciniais vaistais nebuvo veiksmingas.

Migrenos gydymo botulinu rezultatas

Naudojant botulino toksiną, daugelis nuo migrenos kenčiančių pacientų patiria palengvėjimą: sumažėja migrenos priepuolių rizika, galvos skausmai tampa silpnesni, retesni, migrenos priepuoliai trunka trumpiau, prireikia mažiau skausmą malšinančių medikamentų.

Ko tikėtis po botulino toksino procedūrų?

Naudojant botulino toksiną, daugelis nuo migrenos kenčiančių pacientų patiria palengvėjimą: sumažėja migrenos priepuolių rizika, galvos skausmai tampa silpnesni, retesni, migrenos priepuoliai trunka trumpiau, prireikia mažiau skausmą malšinančių medikamentų.

  • Injekcijų vietoje gali atsirasti sunkiai pastebimos mikromėlynės. Tai – normalu, jos išnyksta po 1 – 2 parų.
  • Pacientai iš karto grįžta prie įprastinio gyvenimo, tačiau 1 – 2 savaites po botulino injekcijos negalima lankytis baseine, pirtyje, saunoje.
  • Būdami lauke, naudokite apsaugą nuo saulės (ne mažiau kaip 50 SPF).
  • Atlikus injekcijas raukšlių korekcijai, galima švelniai mankštinti veidą, tačiau venkite trinti, spausti ar kitaip dirginti injekcijos vietą.
  • Naudojant botuliną prakaitavimo gydymui, kelias dienas po procedūros rekomenduojama vengti prakaitavimą skatinančios fizinės veiklos ar didelio fizinio krūvio;

Išsamios gydytojų konsultacijos

Visas odos procedūras Pošiūno klinikoje atlieka patyrę gydytojai dermatologai ar plastikos chirurgai. Vis dėlto, kaip ir kiekvienas vaistinis preparatas, botokso injekcijos gali turėti pašalinių reiškinių, todėl visą reikalingą informaciją Jums suteiks gydytojas, individualiai surinkęs Jūsų anamnezę bei ištyręs veido odos būklę.

Pamirškite dėl prakaitavimo patiriamą diskomfortą, migrenos sukeltus galvos skausmus, mėgaukitės jaunatviškumu ir elastinga oda. Kokybiškų preparatų ir patyrusių specialistų pagalba suteiksime norimą rezultatą!

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

Kas atlieka botulino injekcijas?

DUK

Pošiūno klinikos gydytojai pateikia atsakymus į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Kokioms veido/kūno zonoms atliekamos injekcijos?

Priklausomai nuo procedūros paskirties ir indikacijų, botuliną galima leisti įvairiose zonose: lūpų, smakro, kaktos, akių, kaklo, dekoltė, pažastų, padų srityje ir kitur.

2. Ar botulinas yra saugus preparatas?

Botulino toksinas praeityje buvo žinomas kaip nuodinga medžiaga, estetinėje medicinoje yra taikomas gana seniai ir plačiai: nuo raukšlių korekcijos iki bruksizmo gydymo. Šios injekcijos priskiriamos prie estetinės dermatologijos paslaugų, jas Pošiūno klinikoje atlieka tik kompetentingi gydytojai, todėl procedūra yra maksimaliai saugi ir efektyvi.

3. Kada botulino naudoti negalima?

Injekcijos nėra atliekamos šiais atvejais:

  • pacientui pasireiškia alergija (padidėjęs jautrumas) botulino toksino preparatams ir/arba jų sudėtyje esančioms pagalbinėms medžiagoms;
  • jeigu yra infekcija numatomoje injekcijos vietoje;
  • pasireiškia karščiavimas, uždegimas;
  • nėštumo metu ir maitinant krūtimi;
  • planuojant skiepytis poros savaičių bėgyje.

4. Ar botulino injekcijos suparalyžiuos mano veidą?

Botulino toksino preparatai teikia unikalų poveikį: jie atpalaiduoja raumenis, taip sušvelnindami ar visiškai panaikindami raukšles, atsiradusias gyvenimo eigoje dėl nevalingai įsitempiančių mimikos raumenų. Ši procedūra yra nechirurginė, todėl ją atlikus veido raumenyse išlieka įprasti medžiagų apykaitos procesai, pacientas ir toliau gali reikšti mimika emocijas, tik mažiau išreikštas injekcijų vietose.

5. Ar botulino toksiną reikės leisti nuolat?

Ilgainiui raukšlės gilėja ir ryškėja, todėl norintiems pasirūpinti savo veido jaunatviškumu bei lygia oda, botulino injekcija yra tinkamas sprendimas. Geriausių rezultatų suteikia pakartotinės procedūros. Botulino poveikis raukšlėms vidutiniškai išlieka apie 3 – 4 mėnesius.

 

Gydant hiperhidrozę, botulino poveikis išlieka iki 8 mėnesių (retesniais atvejais – net iki 18 mėnesių). Išblėsus botokso poveikiui, injekcijas rekomenduojame atlikti pakartotinai.

 

Naudojant botuliną bruksizmo gydymui, efektas vidutiniškai išlieka iki pusmečio. Tuomet procedūrą reikia atlikti iš naujo.