Straipsniai

Hemangiomos

Kai tėvai ant kūdikio kūno ar veiduko pastebi raudoną dėmę, pirmieji klausimai, kurie kyla, – kas tai, kodėl ir ar dėmė dings.Įgimta hemangioma – tai pats dažniausias įgimtas nepiktybinis navikas, kuris niekada netampa piktybiniu.

Augimo ir nykimo dinamika.

Hemangiomą galima pastebėti ant odos iš karto po gimimo arba per 6 savaites po gimimo kaip rausvą dėmę. Antro gyvenimo mėnesio pabaigoje hemangioma gali pradėti sparčiai augti, kilti virš odos paviršiaus arba plisti kaip plokščia dėmė. Augimas gali vykti iki 1 metų, kartais ir ilgiau.

Nuo 1 metų hemangioma pradeda nykti pati, tai vadinama hemangiomos regresija arba involiucija. Hemangioma nyksta lėtai,1 cm naviko sunyksta per 3–4 metus. Sunykus hemangiomai, dažnai lieka randų, odos tekstūros ir spalvos pakitimų. Ligos trukmė, prognozė ir liekamieji reiškiniai priklauso nuo kūno vietos, kur susiformavo navikas, ir nuo augimo agresyvumo.

Ar tai pavojinga.

Didėjanti hemangioma ardo audinius ir gali sukelti net ir negrįžtamas deformacijas. Jei ant odos yra daugiau kaip 3 hemangiomos, ultragarsu reikia tirti, ar nėra hemangiomų pilvo organuose. Hemangiomos gali išopėti ir kraujuoti. Tai dažna ligos komplikacija. Opos gyja sunkiai, nes aplinkiniai audiniai nėra sveiki. Opėjimas sukelia skausmą. Neišopėjusios hemangiomos neskauda.

Ar reikia gydyti.

Apie 70 proc. hemangiomų nereikia gydyti. Jei navikas nedidelis, funkciškai ir estetiškai nepavojingoje kūno vietoje, gydymas nėra būtinas. Veido, lyties organų ir rankų pirštų hemangiomos gydomos nedelsiant, kitos – stebimos 6–8 savaites. Jei hemangiomos akivaizdžiai didėja, reikalingas gydymas.

Kaip gydoma.

Hemangiomas rekomenduojama gydyti lazeriu – tai efektyvus ir saugus gydymo metodas, laikomas pirmo pasirinkimo įgimtų hemangiomų gydymo metodu daugelyje pasaulio šalių. Šis metodas nepašalina hemangiomos iškart. Lazerio spinduliai sutrikdo naviko mitybą, jo augimas sustoja ir ilgainiui hemangioma pradeda nykti. Priklausomai nuo na- viko dydžio ir vietos, taikomos skirtingos gydymo metodikos, skirtingi lazerio aparatai bei procedūrų skaičius.

Labai didelės ir agresyviai augančios hemangiomos gydomos vaistais, stabdančiais neteisingą kraujagyslių formavimąsi. Pastaruoju metu naudojamas gydymas propranololiu. Neretai taikomas kombinuotas gydymas – propranololiu ir lazeriu. Chirurginis gydymas – irgi efektyvus gydymo metodas, tačiau reikalauja bendrosios nejautros ir dažniausiai taikomas liekamiesiems reiškiniams ir deformacijoms šalinti.

Pošiūno klinika – Jūsų grožio ir sveikatos namai.

Natūralūs užpildai

Biotechnologijos instituto (BTI, Ispanija) ENDORET GEL užpildai – jau ne naujovė medicinos bei grožio srityje. Mokslinių ir praktinių tyrimų dėka, paciento nuosavo kraujo plazmos pagrindu, buvo sukurtas visiškai natūralus užpildas (filler) ENDORET GEL.

Augimo faktoriais praturtintas  ENDORET GEL padeda regeneracijos ir atjauninimo procesuose bei skatina gaminti savo kolageną, elastiną ir hialurono rūgštį.

ENDORET GEL skirtingai nuo kitų užpildų, neturi savyje jokių cheminių preparatų ir yra ruošiamas iš paciento kraujo plazmos, todėl su užpildas nesukelia jokios alerginės reakcijos. Tik suleistas ENDORET GEL pradeda natūralius odos atjauninimo procesus iš vidaus, neapsunkina audinių, švelniai užpildo raukšles ir prideda trūkstamą tūrį. ENDORET GEL  subtiliai ir efektyviai užpildo raukšles aplink akis, sulygina prienosines raukšles, suteikia sveikų ir natūralių lūpų išvaizdą. Praturtintas augimo faktoriais, gelis tiesiogiai veikia odos senėjimo priežastis – lėtina senėjimo procesą ląsteliniu lygiu, turi itin stiprų atjauninimo efektą. Dvi savaites po procedūros vyksta nuolatinė vidinių odos resursų biostimuliacija, tai leidžia natūraliai atsistatyti ir atjaunėti odai.

Ryškios prienosinės raukšlės, sausa oda, smulkių raukšlelių tinklas, odos elastingumo ir tvirtumo praradimas,   prasta veido spalva, nelygumai, nekorektiški veido bruožai – tvarkomi ENDORET GEL pagalba. Taip pat, puikūs rezultatai gaunami lyginant raukšles ant kaklo taip vadinamus „amžiaus žiedus“, kurių korekcija paprastai yra labai sunki. Na, o jei pastebėjote, kad išplonėjo rankų oda, paryškėjo kraujagyslių piešinys, ENDORET GEL suteiks rankų odai šviesumo bei paslėps esamus nelygumus.

Procedūroms atlikti nėra jokių amžiaus apribojimų, taip pat gali būti atliekamos bet kokiu metų laiku. Preparatas yra gaminamas iš kraujo plazmos, naudojant naujas technologijas per 5-12 minučių. Po to ENDORET GEL leidžiamas į problemines. Visa procedūra trunka 40-60 minučių. Po procedūros gali išryškėti dūrio vietos ar nežymus paraudimas.

Procedūras galima kartoti kas keturis – šešis mėnesius.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

 

PRP procedūra: ENDORET® PRGF® plazmos technologija

Dėl pažangos regeneracinėje medicinoje šiandien yra įmanoma gydant žmogų panaudoti jo paties kūno resursus. Mūsų kūnas turi savybę atsistatyti savaime, naudodamas mūsų kraujo plazmoje esančius trombocitus, kurie, pvz., užgydo mūsų žaizdas, skatina atsinaujinti audinius, gydo randus ar plaukų ligas. Procedūros, kurių metų į kūną injekuojama paciento kraujo plazma, vadinamos plazmoterapijos procedūromis arba PRP.

ENDORET® PRGF®- autologinio koncentrato su augimo faktoriais išgavimo technologija. Tai BTI Biotechnologijų Instituto (Ispanija) produktas, patentuotas dar 1995m. ir pripažintas visame pasaulyje. ENDORET® – Endogenous Regenerative Technology (angl.) – endogeninė regeneracinė technologija. PRGF® – Plasma Rich in Growth Factors (angl.) – plazma, praturtinta augimo faktoriais.

ENDORET® PRGF® plazmos technologijos veikimo principas

Mūsų kraują centrifuguojant atskiriama kraujo plazma, kurioje gausu trombocitų. Gautą plazmą suleidus į norimą sritį, iš jų išsiskiria augimo faktoriai. Būtent augimo faktoriai ir lemia greitesnę įvairių audinių regeneraciją. Jie tarsi žinutės, kurias organizmas naudoja norėdamas pasakyti ląstelėms, kad jos turi augti, daugintis arba migruoti, kad būtų paspartinamas audinių atsinaujinimas.

Rezultatas

Po plazmos injekcijų odoje suaktyvėja kolageno, elastino, hialurono rūgšties gamyba. ENDORET® PRGF® plazmoterapijos taikymo rezultatas – sveikesnė, skaistesnė, drėgnesnė, elastingesnė oda, mažėjančios raukšlės, strijos, randai, postaknės randai. Ir tai išgaunama nenaudojant jokių papildomų medžiagų – TIK jūsų kraują!!!

Kuo skiriasi kraujo plazmos technologijos?

Pasaulyje skaičiuojama apie 100 įvairių plazmos technologijų. Jos skiriasi plazmos sudėtimi, trombocitų koncentracija, pritaikymu. Tačiau turbūt svarbiausias faktorius kalbant apie technologijas yra patikimumas, mokslinis pagrįstumas, klinikiniai tyrimai.

ENDORET® PRGF® – visiškai sertifikuota sistema, turinti CE bei FDA sertifikatus. Tai didžiausią pasaulinės mokslo bendruomenės palaikymą turinti plazmos technologija. BTI Biotechnologijų Institutas gali didžiuotis daugiau kaip 200 mokslinių straipsnių, publikuojamų indeksuojamuose mokslo žurnaluose.

Visi ENDORET® PRGF® rinkinyje esantys priedai gaminami iš biologiškai suderintų su plazma medžiagų, kas garantuoja, kad paciento organizmui nebus neigiamo poveikio nei trumpalaikėje, nei ilgalaikėje perspektyvoje. Todėl, naudojant ENDORET® PRGF® klinikinėje praktikoje, užtikrinamas maksimalus saugumas.

Svarbu:

ieškokite tik CE sertifikatus turinčių plazmos technologijų. Teiraukitės klinikoje mėgintuvėlių rinkinių, ant kurių yra sertifikato numeriai, galiojimo data ir taikymo sritis.

Nepamirškite, kad tokios procedūros turi būti atliekamos gydytojo ir gydymo įstaigose.

 

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai

Frakcinis odos atjauninimas

Vystantis naujoms technologijoms ir metodams pacientai renkasi mažiau invazines procedūras su trumpesniu reabilitaciniu laikotarpiu ir mažesne komplikacijų rizika.

Frakcinis odos atjauninimas CO2 lazeriu ženkliai mažiau invazyvus, tačiau labai efektyvus metodas, leidžiantis derinti frakcinį atjauninimą su klasikiniu, jei to reikia. Atliekant frakcinį odos atjauninimą lazeris įsiskverbia į odą mikroskopiniais stulpeliais (frakcijomis), palikdamas šalia nepažeistos odos plotelius iš kurių odos ląstelės migruoja į pakenktas vietas. Taip skatinamas odos natūralus regeneracijos (atsistatymo) procesas, formuojasi naujas kolagenas. Išsivalius senoms ląstelėms iš lazerio paveiktų zonų, didėja odos stangrumas, mažėja porėtumas, lyginasi raukšlės, išnyksta nuo saulės spindulių ir amžiaus atsiradusios pigmentinė dėmės, smulkūs išsiplėtę odos kapiliarai.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

Mydon lazeris

Pošiūno klinikoje naudojamas Mydon ND:YAG lazeris yra Izraelio kompanijos Alma Lasers kūrinys,  skirtas efektyviai ir saugiai gydyti visus kraujagyslinius pakitimus odoje, švelniai atjauninti odą, veiksmingai gydyti Akne spuogus ir randus visų odos tipų pacientams.

Mydon lazerio aparatas – pirmo pasirinkimo įranga išsiplėtusių kojų kapiliarų šalinimui, praktiškai leidžiantis užmiršti tokį gydymo metodą kaip skleroterapija. Labai efektyvus ir patogus įgimtųjų hemangiomų gydymui, leidžiantis išplėsti labai išplitusių ir gilių hemangiomų gydymo galimybes, bei įgalinantis lazerines intervencijas net kūdikiams atlikti be bendrinės nejautros. Tai lazerio aparatas, leidžiantis pasiekti giliau, daugiau ir saugiau nei kiti Nd:YAG lazeriai. Unikali aparato odos šaldymo sistema leidžia lazerines intervencijas atlikti maksimaliai neskausmingai pacientui.

Mydon lazeris – klasikinės lazerinės fizikos šedevras, jo kūrėjų novatoriškai pritaikytas naujausiems lazerinės medicinos poreikiams. Tai dviejų mokslo sričių – fizikos ir medicinos – jungtinis projektas, kuris leidžia minimaliai invaziškai prisiliečiant prie žmogaus kūno, pasiekti maksimalų rezultatą. Šio aparato kūrėjų filosofija labai artima Pošiūno klinikos vizijai: klasikos ir pažangių technologijų, patirties ir jaunatviško entuziazmo sąjunga.

Ruduo – tinkamiausias laikas pradėti procedūras Mydon lazeriu. Sėkmingo bei norimo rezultato galėsite tikėtis tik tada, jei Jūsų oda nebus įdegusi. Po procedūrų nepatartina degintis saulėje ar lankytis soliariume, kaitintis pirtyje ar aktyviai sportuoti. Rekomeduojama laikytis šių nurodymų mėnesį po procedūros. Jei reikia, procedūra kartojama tik po 2 mėnesių, kai galutinai išnyksta sudirgimas po pirmos procedūros. Gydant spuogus (Akne) ar randus po jų, atliekant odos atjauninimo procedūrą, sudirgimo praktiškai nėra.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

Plaukų šalinimas lazeriu – epiliacija

Šiandien visame pasaulyje milijonai moterų ir vyrų šalina plaukus nepageidaujamose vietose. Dalis žmonių naudojasi buityje prieinamomis procedūromis, tokiomis kaip plaukų skutimas, šalinimas vašku ar depiliaciniais kremais. Tai tik plaukų šalinimas nuo odos paviršiaus (depiliacija), kuomet plaukų svogūnėliai nėra pakenkiami ir plaukai greitai atauga. Dažnai vargina folikulitas, kuris sukelia nemažą diskomfortą, ypatingai po plaukelių skutimo.

Dalis moterų ir vyrų – dėl estetinių, kultūrinių priežasčių ar laiko stokos renkasi efektyvesnes priemones siekdami ilgalaikio rezultato. Nepageidaujamų plaukų šalinimas lazeriu jau tapo pasaulyje kasdienine procedūra, kuri yra saugi ir efektyvi.

Plaukų šalinimas lazeriu – tai selektyvinė fototermolizė. Lazerio energiją sugeria plauko pigmentas, esantis plauko stiebelyje, kuri transfomuojasi į šilumą ir suardo plauko svogūnėlį.  Tokiu būdu pasiekiamas ilgalaikis rezultatas, o  kartojant lazerines procedūras plaukų nepageidaujamose vietose galima atsikratyti keleriems metams. Tai epiliacija, kuomet sunaikinamas pats plauko svogūnėlis ir plaukas nebeauga.

Soprano Ice lazeris – Izraelio mokslininkų ir inžinierių kūrinys, kuris eliminuoja skausmą procedūros metu. Tai beskausmė procedūra, jaučiamas tik lengvas diskomfortas. 6 – 8 procedūros su 6 savaičių pertraukomis leidžia be skausmo ir ilgam laikui atsikratyti nepageidaujamo plaukuotumo.

Folikulitas – tai plauko maišelio uždegimas, sukeliantis diskomfortą nuo išbėrimo ir niežulio, iki  žaizdelių ir likusių randelių po jų. Dažnai depiliuojant, plaukai silpnėja ir įauginėja. Jei planuojate lazerinę epiliaciją, rekomenduojame prieš procedūrą plaukelius skusti skustuku, kad plaukas būtų stiprus ir storas. Šalinant plaukelius lazeriu galima lengvai ir greitai atsikratyti  plaukelių ir išgydyti folikulito sudirgintą odą.

Lazerines plaukelių šalinimo procedūras galima atlikti tik neįdegusiai odai. Po procedūros rekomenduojamas saulės apsauginis kremas SPF 50+, kuris naudojamas atviroms veido ir kūno vietoms t. y., viršutinės lūpos, smakro, kaklo ir kojų (blauzdų) sr.  Bikini ir pažastų srityse plaukelius šalinti lazeriu galima visus metus, jei šios vietos yra be įdegio. Tarp procedūrų plaukelius patariame skusti, nedepiliuoti.

Lazerinė epiliacija – šiuolaikinis, saugus ir veiksmingas plaukų šalinimo būdas, nesukeliantis jokio skausmo. Džiaukimės komfortu, kai plaukai tiesiog nebeauga.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai

Randų gydymas

Randas tai fibrozinio audinio darinys susidaręs sugijus odos pažeidimui. Randėjimas yra natūrali žaizdos gijimo proceso dalis. Randai susidaro, kai odoje sugyja žaizdos, atsiradusios po įvairių traumų (nudegimų, gilių nubrozdinimų, pjūvių), chirurginių intervencijų ar ligų. Randų maturacija (formavimasis) trunka nuo18 iki 36 mėn.

Normali, nepažeista oda savo struktūroje turi elastino ir kolageno skaidulų. Jų kiekybinis santykis yra panašus. Šios skaidulos normalioje odoje išsidėsčiusios tvarkingai, lygiagrečiai kūno paviršiui. Pažeistoje, randėjančioje odoje vyksta kolageno skaidulų išvešėjimas, jų išsidėstymas tampa chaotiškas. Dėl to randas gali atrodyti grubus, iškilęs ir kietas.

Randų susidarymo priežastys

Kuo ilgiau užtrunka žaizdos gijimas, tuo didesnė tikimybė, kad susidarys grubus randas. Žaizdos gijimas užtrunka dėl žaizdos gylio, formos, infekcijos, lokalizacijos. Gilios, traiškytinos, plėštinės. kąstinės, infekuotos žaizdos gyja žymiai ilgiau, todėl rando susidarymo tikimybė yra didesnė.  Dėl kraujotakos ypatumų plaukuotosios  galvos dalies, veido, kaklo, rankų žaizdos gyja geriau ir greičiau, negu apatinių galūnių žaizdos. Randų atsiradimas priklauso ir nuo odos tipo (pvz., afrikiečiams ar azijiečiams dažniau susidaro grubūs, keloidiniai randai). Randų susidarymui reikšmės turi ir pati pažeidimo vieta, ne tik dėl anksčiau minėtų kraujotakos skirtumų, bet ir dėl pažeistos srities funkcinio aktyvumo, pvz., jei žaizda yra sąnarių,  pečių juostos, kojų, kaklo, plaštakos srityje, yra didesnė tikimybė vėliau susidaryti platesniems, labiau matomiems randams. Randų formavimuisi įtakos turi  ir individo amžius. Labiau randėti linkę vaikai iki 5-7 metų. Ypatingai randėja vaikai po nudegimų traumos. Po gilaus 2B-3 laipsnio nudegimo visuomet lieka grubūs, platūs, kieti, raudoni randai.  Vaikui augant jie didėja, todėl reikia atkreipti ypatingą dėmesį į randų pasikeitimus.

Randų tipai

Užgijus žaizdoms gali susidaryti įvairių tipų randai.  Dažniausiai susidaro 3 tipų randai.

 1. Hipertrofiniai randai.

Dažniausiai sutinkama randų rūšis. Jie susidaro po termino ar cheminio nudegimo, ypatingai vaikų amžiuje. Tokie randai būna platūs, ryškai raudoni, kieti, iškilę. Dažnai kankina niežulys, kartais skausmas. Hipertrofiniai randai pradeda formuotis praėjus 2-6 savaitėms po odos pažeidimo. Procesas trunka vidutiniškai 18-20 mėnesių.

 1. Keloidiniai randai.

Jie yra retesni, bet gali susidaryti įvairaus amžiaus žmonėms. Jie būna labai grubūs, tamsiai raudoni, kieti, ryškiai iškilę virš odos. Turi savybę plisti ant sveikos, prieš tai nepažeistos odos. Tokio tipo randai linkę recidyvuoti (po jų pašalinimo operacijos vėl susiformuoti).

 1. Atrofiniai randai.

Tokie randai atrodo kaip mažos įdubos odoje. Jie gali susidaryti sergant acne vulgaris,  persirgus vėjaraupiais. Jų priežastis – nepakankamas jungiamojo audinio kiekis, išnykus spuogams.

Randų gydymas

Randų gydymo tikslas – juos padaryti kuo mažiau matomus, lyginant su šalia esančia nepažeista oda, ir atkurti pažeistos vietos funkciją. Estetinis gydymo tikslas dažnai būna aktualiausias, ypač kai oda pažeista matomoje vietoje. Geriausias rezultatas pasiekiamas, kai randai pradedami gydyti iškarto po to, kai sugyja pažeidimas – ankstyvuoju randėjimo periodu.

Randų gydymas yra kompleksinis. Taikomi įvairūs gydymo metodai ir jų deriniai.

Pagrindiniai randų gydymo metodai: konservatyvus ir operacinis.

Konservatyvaus gydymo metodai

 1. Silikono geliai, pleistrai, plokštelės: naudojami  ne trumpiau 6-12 mėn.
 2. Presoterapija: naudojami specialūs spaudžiamieji rūbai ne  trumpiau 12 mėn.
 3. Randų injekavimas steroidais: taikomas visų randų tipams, dažniausiai atliekamos 3-6 procedūros kas 4-6 savaites.
 4. Lazerio terapija: taikoma visiems randams, keliais etapais, kas 4-6 savaites.

Operacinis gydymas

Dažniausiai naudojamas, kuomet yra funkciniai sutrikimai (dėl randų negali normaliai         judinti galūnių) arba esant grubiems kosmetiniams defektams.

Atliekamos įvairios plastinės rekonstrukcinės operacijos.

Randų gydymas yra ilgas, sudėtingas, daug pastangų ir kantrybės reikalaujantis procesas. Ką daryti žmonėms, turintiems randus? Geriausia pasitarti su randų gydymo specialistu.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai

 

Aknė

Spuogai (akne) – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kuri ypač dažnai pasireiškia jauniems žmonėms. Sukelia didelį psichologinį diskomfortą!

Statistika:

 • Ypatingai dažna liga (apima 80% žmonių nuo 12 iki 24 metų)‏;
 • Rečiau pasitaiko suaugusiems nuo 25 iki 40 metų;
 • Per 10 metų ligos dažnumas padidėjo (stresas, kosmetika, netinkma mityba)‏;
 • Sudaro nuo 15% iki 20% visų dermatologinių konsultacijų

Kaip atsiranda spuogai?

Androgenų (vyriškų lytinių hormonų) kiekio padidėjimas brendimo metu įtakoja riebalinių liaukų padidėjimą bei skatina riebalų išsiskyrimą.

Sutrinka riebalų sekrecija: pernelyg gausi riebalų sekrecija ir odos  riebalų sudėties pokyčiai (riebalų tirštėjimas).

Folikulų suragėjimas (Keratosis pilaris). Išsiplečia riebalinių liaukų kanalai, kurie užsikemša raginių ląstelių mase ir dėl to susidaro mikrokomedonai

Uždegimą sukelia  Propionibacterium Acnes ir kita odos mikroflora, atsiranda raudonos papulės ir pūlinukai.

Klinika:

Hiperseborėja (padidėjusi riebalų gamyba ir išsiskyrimas)

Neuždegiminiai pokyčiai: uždari ir atviri komedonai;

Uždegiminiai pokyčiai: papulės; pūlinukai; mazgai, cistos.

Randai, hiperpigmentacija

Akne formos:

Lengva

Vidutinio sunkumo

Sunki

Faktoriai, sukeliantys akne paūmėjimą:

 • Stresas
 • Klimatinės sąlygos: galimas odos būklės pablogėjimas dėl aukštos oro temperatūros ir didelio drėgnumo.
 • Netinkama mityba (pvz. nesaikingas šokolado, pieno, angliavandenių, prieskonių vartojimas)
 • Vaistai (steroidai, litis, mineraliniai aliejai, degutai, kt.)
 • Kosmetika (riebūs komedogeniniai kremai, aliejai, kt.)
 • Laikotarpis prieš menstruacijas

GYDYMAS:  KĄ GALI PASIŪLYTI  DERMATOLOGAS?

Kasdienė specializuota odos priežiūra

Medikamentinis gydymas:

Lengva akne forma  – vietiniai preparatai   (sintetiniai retinoidai, dezinfekuojančios priemonės, antibiotikai)

Vidutinio sunkumo akne – vietiniai preparatai ir sisteminiai vaistai: antibiotikai, perioraliniai kontraceptikai (moterims)

Sunkios formos akne   – sisteminiai vaistai (sintetiniai retinoidai, antibiotikai, perioraliniai kontraceptikai

Nemedikamentinis gydymas:  taikomi FDT (fotodinaminė terapija, lazerinis gydymas, intensyvi pulsinė šviesa, cheminiai pilingai).

Geriausią ir ilgailaikį efektą duoda kombinuotas gydymas (medikamentinis ir lazerinis) bei kasdienė odos priežiūra.

SPUOGUOTOS ODOS PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS:

Nespausti spuogų.

Nepiktnaudžiauti vaistais nuo spuogų, nes jie sausina odą, vartoti tik gydytojui paskyrus.

Prausimui naudokite specialias švelnias priemones (micelinį vandenį, gelius arba prausiklius su neutraliu, odai artimu pH, kurių sudėtyje nėra alkoholio).

Gerai toleruojamų gydytojo paskirtų priemonių efekto reikėtų laukti 4-6 sav.

Būtina saulės apsauga (SPF 30+)

MITYBOS REKOMENDACIJOS PACIENTUI, SERGANČIAM PAPRASTAIS SPUOGAIS:

Vartoti saikingai:

pieno produktus

aukštą glikemijos indeksą turinčius produktus (kukurūzų dribsnius, baltą duoną, bananus, arbūzą, kviečius, baltus ryžius)

daug riebalų turintį bulvių traškučius, aliejuje virtas bulvytes, picas)

Rekomenduotina vartoti :

Skaidulų turinčius produktus (sėlenas, šviežius ir džiovintus vaisius, daržoves)

Omega-3 RR turinčius produktus (lašišą, silkę, skumbrę ir pan.)

Pošiūno klinika  – Jūsų sveikatos ir grožio namai

Prakaitavimas

Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija, skirta reguliuoti kūno vidaus temperatūrą. Ramybėje žmogus per parą vėsioje aplinkoje išprakaituoja iki 500 ml prakaito. Prakaituojant, mes pašaliname šilumos perteklių ir vėsiname organizmą. Su prakaitu taip pat pasišalina nedidelis toksinų kiekis (amoniakas ir karbamidas). Natūraliai prakaitas yra atsakas į šilumą, intensyvų fizinį krūvį ar emocinį stresą.

Hiperhidrozė – padidintas prakaitavimas. Tai gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, bet dažniausiai gausiai prakaituoja pažastys, delnai, kojų padai, sprandas, kaklas ar kakta.

Prakaitavimas – svarbi organizmo funkcija ir pas kiekvieną žmogų yra skirtinga.  Prakaitavimo intensyvumas tiesiogiai priklauso nuo prakaito liaukų kiekio. Nors moterys turi daugiau prakaito liaukų, tačiau vyrų odoje jos yra gerokai aktyvesnės. Prakaitavimą gali įtakoti ir tam tikri veiksniai, pavyzdžiui: paveldimumas, stresas, ligos, menopauzė, aštrus maistas, alkoholis, vaistai, oro sąlygos.

Kaip gydyti hiperhidrozę?

 • Tinkamų drabužių pasirinkimas
 • Kasdieninė higiena (muilas, vanduo);
 • Dezodorantai, antiperspirantai;
 • Botulino toksino A tipo injekcijos;
 • Geriami vaistai;
 • Chirurginis gydymas

Įvertinus įvairių gydymo metodų kainas, naudą, riziką ir veismingumą, galima teigti, kad veiksmingiausias ir saugiausias būdas hiperhidrozei gydyti yra botulino toksino injekcijos. Botulinas sustabdo nervinių ląstelių galūnių, veikiančių prakaito liaukas, funkcionavimą ir slopina jas apie pusmetį (ar net metus). Botuliną galima leisti į padus, delnus, pažastis, sprandą, pakaušį, smilkinius ir kaktą.

Botulino toksino injekcijos – greitas, efektyvus ir saugus padidinto prakaitavimo gydymo būdas. Prieš atliekant procedūrą, oda patepama nuskausminamuoju tepalu, todėl injekcijos tampa mažiau juntamos.

Po procedūros pacientai gali iš karto grįžti prie įprastinio gyvenimo, tačiau reikėtų vengti prakaitavimą skatinančios fizinės veiklos ar didelių krūvių. Efektas pasireiškia palaipsniui, po 2-5 dienų. Galutinis efektas susiformuoja po dviejų savaičių ir išlieka vidutiniškai 6-8 mėnesius, kartais net iki 18 mėnesių.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

Išsiplėtę kojų kapiliarai

Išsiplėtę kojų kapiliarai vargina daugelį žmonių, ypač moteris. Tikriausiai kas antra moteris pastebi keletą, keliolika ar kelis šimtus išsiplėtusių kapiliarų kojų odoje, kurie sukelia estetinį diskomfortą ypač vasaros metu, kuomet nešiojami atviresni drabužiai. Išsiplėtę kojų kapiliarai matomi kaip melsvos juostelės, tinkliukai  ar šluotelės, kuriuos suformuoja išsiplėtusių kapiliarų pluoštai.

Ne visada išsiplėtę kojų kapiliarai yra tik estetinė problema. Kojų skausmai sėdint ar stovint, kojų tinimai, greitas nuovargis ir kojų sunkumas gali būti lėtinio venų vožtuvų nepakankamumo požymis, todėl esant šiems simptomams būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija. Tuomet išsipėtusių odos kapiliarų gydymas atidedamas, būtina gydyti sutrikusią venų kraujotaką. Jauniems žmonėms dažniausiai būna pirminis kojų kapiliarų išsiplėtimas, kuris gydomas skleroterapija ar medicininiais lazeriais.

Tobulėjant lazerinei įrangai dar labai plačiai naudojamas skleroterapijos metodas palaipsniui nueina į antrą planą. Atliekant skleroterapiją, plona adata įvedama į kraujagyslės spindį ir suleidžiami sklerozuojantys preparatai, kurie “užakina” kraujagyslės spindį. Ilgą laiką skleroterapija ir kapiliarų pašalinimas lazeriu buvo nekonkurenciniai metodai, nes medicininiais lazeriais techniškai nebuvo įmanoma pašalinti stambesnių išsiplėtusių kapiliarų, nepažeidžiant aplinkinių audinių, o skleroretapija negalima esant labai ploniems kapiliarams. Ilgainiui lazerių techninės galimybės pasikeitė.

Pastaruoju metu lazeriu galima pašalinti tiek stambesnius iki 4 mm skersmens kapiliarus, tiek smulkesnius ir nebereikia derinti šių metodų. Lazerio energija, nukreipta į kraujagyslę selektyviai sugeriama kraujagyslės viduje ir padidina jos temperatūrą daugiau nei 70ºC. Kraujagyslės spindis koaguliuojamas (užakinamas), aplinkiniai audiniai nepažeidžiami. Dėl kraujo komponentų išsiliejimo į odą, susiformuoja tamsesnės juostos pagal buvusių kapiliarų eigą, kurios sunyksta per 4-6 savaites.  Fiziškai kraujagyslių sienelės nėra pašalinamos, todėl prireikia 6-8 savaičių kol žmogaus organizmas sunaikina nebeveikiantį  audinį.

Tokiai neinvazinei lazerinei procedūrai nereikia specialaus pasiruošimo. Po procedūros 2 savaites nerekomenduojamas didesnis fizinis krūvis, karštos vonios, pirtys. Patartina vengti tiesioginių saulės spindulių ar vartoti apsauginius kremus nuo saulės. Kompresinės kojinės nėra būtinos. Neretai procedūras reikia kartoti, po 8 savaičių tenka pašalinti likusius kapiliarų galiukus arba tęsti gydymą dėl didelės apimties, kuomet ankstesnės procedūros metu nebuvo lazeriu paveiktos visos išsiplėtusios kraujagyslės. Tinkamiausias išsiplėtusių kojų kapiliarų gydymui yra Nd:YAG lazeris, galintis paveikti platesnes ir gilesnes kraujagysles nei kiti medicininiai lazeriai, bei gerai veikiantis į veninį kraują.

Pošiūno klinikoje kojų kapiliarų šalinimui naudojamas Mydon Nd:YAG lazeris, praktiškai leidžiantis pamiršti skleroterapijos metodą, bei dėl savo odos šaldymo sistemos ženkliai sumažinantis  procedūros diskomfortą.

 

Pošiūno klinika – jūsų sveikatos ir grožio namai.

Raudonis (rožinė)

Šiek tiek įraudę skruostukai  suteikia mūsų veidui žavumo.  Tačiau problema atsiranda tuomet, kai raudonis nepradingsta ir kasdien tampa vis ryškesnis.

Rožinė (rosacea) – tai lėtinė odos būklė, sudaryta iš kraujagyslinio (vaskulinio) bei uždegiminio komponentų ir pasireiškia proliferaciniu audinių atsaku. Kraujagyslių pakitimai, siejami su pastovia ar epizodine veido eritema ir raudoniu, ir į akne panašus bėrimas, kuriam būdinga mazgeliai, pūlinėliai, cistos, riebalinių liaukų išvešėjimas.

Ankstyvai ligos stadijai būdinga pasikartojanti veido eritema (raudonė), dažniausiai viduriniame veido trečdalyje:  nosies ir skruostų srityje, centrinėje kaktos dalyje ant smakro. Vėliau veido odos paraudimas tampa pastovus, odoje atsiranda išsiplėtusios kraujagyslės (teleangiektazijos). Simptomai paryškėja esant šiltoje aplinkoje ar saulėje, pavartojus alkoholio ar aštraus maisto. Pažeidimas veido srityje paprastai būna simetrinis. Retai pažeidžiamas kaklas ir viršutinė krūtinės dalis.

Vėlesnėse stadijose dėl riebalinių liaukų vešėjimo veide gali atsirasti papulės, pūlinukai, cistelės, mazgeliai, kurie kartais gali būti skausmingi. Bėrimai atsiranda eritemos apimtuose plotuose.

Maždaug pusei pacientų, sergančių rožine, pažeidžiamos ir akys (blefaritas ir konjunktyvitas).

Vėlyvoje ligos stadijoje, dažniausiai vyrams, išsivysto rinofima – nosies minkštųjų audinių išvešėjimas.

Problemos priežastis:

nuolatinis padidintas spaudimas arterijose, ilgainiui veikiantys kapiliarų  sieneles taip, kad šios tampa nesandarios. Kraujagyslės praranda pajėgumą susitraukti, jose tekantis kraujas kaupiasi  ir dar labiau plečia kraujagysles bei ištampytas ir nusilpusias kapiliarų sieneles, kurios jautriai reaguoja į įvairius tiek vidinius, tiek išorinius dirgiklius.

 Negydomas sutrikimas

Tačiau reikia neužmiršti, kad raudonis (kuperozė) pati savaime nepraeina, todėl gydymą reikia pradėti kaip galima anksčiau. Išsiplėtusių kapiliarų gausėja, atsiranda grėsmė išsivystyti  stipresnei uždegiminei odos ligai – rožinei (lot. rosacea). Rožinė (rosacea) – tai raudonas ar raudonai violetinis veidas su telangiektazija centre, papulės, papulės – pūlinukai, kartais pažeistų vietų patinimas ar sustorėjimas.

Šis negydomas odos susirgimas dėl odos perštėjimo,  paraudimo ir kitų simptomų, gali sukelti nemalonių pasėkmių, trikdyti kasdienę veiklą, sukelti daug diskomforto  socialinėje ir profesinėje aplinkoje.

Etiologija ir patogenezė:

 • moterims būna dažniau nei vyrams;
 • kai oda šviesaus tipo (šviesi, niekada neįgaunanti įdegio);
 • nuo 30 iki 50 metų amžiaus;
 • kai oda labai jautri.

 

Paaštrina ligos simptomus:

 • aštraus ir labai karšto maisto vartojimas;
 • dideli temperatūros pokyčiai;
 • rūkymas, alkoholio vartojimas;
 • ultravioletinių spindulių poveikis;
 • hormoninės sistemos sutrikimai;
 • paveldimumas, įtampa, stresai;

Gydymas lazeriu

Veido raudoniui gydyti skiriama vietinių preparatų (vietiniai antibiotikai,  benzoilperoksida), dažnai tenka skirti ir sisteminius antibiotikus. Tačiau efektyvaus medikamentinio gydymo nėra. Esant eriteminiam-teleangiektaziniam ligos variantui, efektyvus gydymas lazeriu, intensyvia pulsine šviesa. Rinofimai gydyti gali būti taikoma CO2 lazerinis gydymas, krioterapija, chirurginis gydymas.

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai

Voratinkliniai apgamai

Voratinklinis apgamas – įgytas nepiktybinis kraujagyslinis  odos darinys. Pasitaiko apie 10-15 proc. vaikų ir suaugusiųjų.

Centre išsiplėtusi kraujagyslė atrodo kaip raudonas taškelis ar pūslelė, apjuosta išsiplėtusių kraujagyslių tinklu, panašu į žvaigždę ar voratinklį. Dydis 1-15 mm.

Pavieniai ar keli, dažniausiai aptinkami labiau atvirose kūno vietose – veido, rankų, kaklų, krūtinės srities. Didelis kiekis voratinklinių apgamų gali būti susijęs su padidėjusiu estrogeno kiekiu – nėštumo metu, taikant hormonų terapiją, taip pat gali būti prie kai kurių kepenų susirgimų

Negydomi šios rūšies apgamai per kelis metus kartais pranyksta savaime. Jei voratinklinių apgamų atsiradimas yra susijęs su padidėjusiu estrogeno kiekiu, po nėštumo ar baigus hormono terapiją, jie gali pranykti maždaug per 9 mėnesius.  Sveikatai pavojaus apgamai nekelia. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, jei apgamai pradėjo plėstis, didėti.

Gydymo tikslas – užkoaguliuoti centrinę kraujagyslę. Apgamo pašalinimas vyksta elektrokauteriu arba lazeriu.

Pošiūno klinikoje voratinkliniai apgamai gydomi lazeriu. Gydymas suaugusiems dažniausiai atliekamas be nuskausminimo, lazerinio gydymo metu jaučiamas dilgčiojimas. Esant didesniems voratinkliniams apgamams galimas vietinis nuskausminimas.

Įprastai užtenka vienos gydymo procedūros. Esant didesniems voratinkliniams apgamams kartais reikia kelių procedūrų.

 

Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.