Apgamų šalinimas

Apgamų šalinimas lazeriu, chirurginiu būdu

Lazerinis arba chirurginis apgamų šalinimas padeda visam laikui atsisveikinti su nepavojingais, tačiau erzinančiais odos dariniais. Tai ne tik apgamai, bet ir pigmentinės dėmės, keratomos, kurių gali atsirasti įvairiose kūno vietose.

Apgamų šalinimą „Pošiūno klinikoje“ atlieka patyrę gydytojai, naudojant modernias technologijas. Po šios procedūros greitai atsistatysite, galėsite gyventi įprastu ritmu ir pamiršti estetinį bei fizinį diskomfortą!

Apgamai Pošiūno klinikoje gali būti šalinami keliais būdais:

Apgamai – ne tik estetinė problema

Kelia nerimą maži rudi taškeliai ant odos? Tai gali būti pigmentinės dėmės, keratomos ar apgamai. Ar apgamai yra tik estetinė problema, kai norite atrodyti gražiau, mėgautis skaisčia bei visiškai lygia oda?

Pažiūrėkime į apgamus iš arčiau. Apgamai gali būti dideli, įdubę, lygūs ar iškilę virš odos, taisyklingos ar netaisyklingos formos, kelių atspalvių. Apgamus būtina stebėti pagal jų charakteristiką, todėl reikia atkreipti dėmesį į jų formą, spalvą, dydį. Šie požymiai yra svarbūs pirminei apgamo diagnostikai.

Linkę piktybėti apgamai – jau ne tik estetinė problema, o didelis pavojus sveikatai. Jei ramybės neduoda Jūsų apgamo būklė, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į specialistus apgamo ištyrimui, o esant reikalui – pašalinimui. Apgamų šalinimą atlieka tik gydytojai dermatologai arba chirurgai.

Sveikai ir lygiai Jūsų odai

Pošiūno klinika jau daug metų teikia platų lazerinės medicinos paslaugų spektrą, ypač gydant įvairius odos darinius ar kitas problemas. Klinikoje dirba didelę patirtį turintys gydytojai ir sveikatos priežiūros specialistai, kurie pasirūpins, kad Jūsų oda būtų sveika, lygi ir graži. Viena dažniausiai mūsų atliekamų procedūrų yra apgamų šalinimas, naudojant modernias lazerines technologijas ar chirurginiu būdu.

Lazeriu atliekamos chirurginės procedūros yra saugios. Svarbiausias rezultatas, kurio siekiate yra sveika ir lygi Jūsų oda, todėl galite būti užtikrinti, jog atlikus procedūras džiaugsitės puikiais pokyčiais.

Kada galima ir reikia šalinti apgamus?

Jei apgamas yra atviroje, matomoje kūno vietoje, pavyzdžiui, ant veido, jis gali būti estetinė problema. Tačiau, reikia nepamiršti, kad apgamai turi būti saugomi nuo tiesioginių saulės spindulių, fizinio dirginimo – jų nevalia liesti ar krapštyti. Nepatogioje vietoje esantį apgamą gali nutrinti rūbai ar avalynė, o diskomfortą sukelia net lietimasis su kitos kūno dalies odos paviršiumi.

Jei apgamai kelia nerimą, pastebėjote pakitimus, juos sunku apsaugoti nuo trinties su drabužiais ar oda, sudėtinga apsaugoti nuo saulės spindulių ar yra nepatogioje kūno vietoje, negalite jo stebėti – kreipkitės į Pošiūno kliniką.

Apgamų šalinimas lazeriu

Apgamų destrukcija naudojant lazerį yra labai veiksmingas, pacientams jau gerai žinomas metodas. Atliekant tokio pobūdžio procedūrą, nereikia atlikti pjūvio, išvengiama sudėtingo pooperacinio laikotarpio, apgamo šalinimo procedūra yra greita ir saugi.

Ar lazeriu galima šalinti visus apgamus?

Nors apgamų šalinimas nuo veido yra viena populiariausių procedūrų, apgamai gali būti šalinami bet kurioje kūno vietoje.

Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį, kad apgamų naikinimas lazeriu galimas ne visais atvejais. Šiuo metodu galima šalinti tik tuos apgamus, kurie neturi tikimybės tapti piktybiniais. Siekiant įvertinti apgamą, atliekamas detalus jo ištyrimas.

Jeigu supiktybėjimo požymių nenustatoma, apgamas gali būti saugiai ir sėkmingai pašalinamas.

Kaip vyksta apgamų šalinimas lazeriu?

Pošiūno klinikoje naudojamas CO2RE lazeris pasižymi švelniu, tačiau efektyviu veikimu. Tai modernus, ypač tikslus lazeris, kuris koncentruojasi tik į apgamą, netraumuojant kitų odos audinių.

Lazerinis ar chirurginis apgamų šalinimas atliekamas nuskausminus odą, todėl procedūra nebus skausminga. Apgamo vieta veikiama lazerio spinduliu: apgamas išgarinamas nuo odos paviršiaus, užgijus žaizdelei, oda lieka lygi ir sveika.

Dažniausiai užtenka vos vieno vizito, kad apgamas ar kitas nepageidaujamas odos darinys būtų panaikintas visam laikui.

Kada taikomas operacinis apgamų šalinimas?

Chirurginiu būdu šalinami odos dariniai, pigmentiniai apgamai, ant kurių pastebimi pakitimai (tokie apgamai dar vadinami atipiniais ir displastiniais). Pašalinus darinį, jo audinio fragmentas arba visas darinys yra siunčiamas histologiniam ištyrimui. Laiku aptikus ir išoperavus tokį apgamą, išvengiama melanomos ir kitų pavojingų odos susirgimų ateityje.

Apgamo-salinimo-operacija

Po procedūros

Po lazerinės ar chirurginės procedūros gausite visą reikiamą informaciją, kaip prižiūrėti odą po operacijos bei priemones, kurios padės žaizdelei užgyti greičiau.

Kad gijimas po procedūros praeitų saugiau ir efektyviau, laikykitės šių nurodymų:

  • Nurodytą laikotarpį (dažniausiai jis trunka apie 10-14 dienų) naudokite gydytojo paskirtus preparatus (antibakterinį tepalą/dezinfekcinį skystį ar kt.) 2-3 kartus per dieną.
  • Praėjus savaitei po apgamo šalinimo, šioje zonoje galite naudoti kosmetines priemones.
  • Bent 2-3 mėnesius saugokite lazeriu paveiktą vietą nuo tiesioginių saulės spindulių, nesideginkite soliariume.
  • Naudokite apsaugą nuo saulės, kurios SPF ne mažesnis nei 30.
  • Atidžiai rūpinkitės lazerio paveikta odos sritimi, nedirginkite ir nekasykite jos. Naudokite gydytojo paskirtas priežiūros priemones, kol buvusio apgamo vieta susilygins su natūralia Jūsų odos spalva.

Atlikus apgamų šalinimą lazeriu, galimi tokie šalutiniai reiškiniai, kaip odos patinimas, paraudimas ir skausmas, trumpalaikis skausmas dūrio vietoje, minkštųjų audinių kraujosrūva procedūros vietoje. Šie pojūčiai dažniausiai praeina netrukus, be papildomo gydymo.

Po operacinio apgamų šalinimo procedūros galioja tos pačios rekomendacijos, kaip ir atlikus apgamo šalinimą lazeriu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad siekiant išvengti pastebimo rando susidarymo, po chirurginio apgamų šalinimo procedūros, būtina atidžiai prižiūrėti žaizdelę ir laikytis visų gydytojo nurodymų.

Daugiau informacijos apie atliekamas apgamų šalinimo procedūras bei tyrimus sužinosite kreipdamiesi į mūsų klinikos gydytojus.

Greitas, saugus ir profesionaliai atliekamas apgamų šalinimas – Jūsų grožiui ir geresnei sveikatai!

Gydytojai

Apgamų šalinimo kainos

Procedūra Zona Kaina
Apgamo šalinimas lazeriu Veidas, galvos sritis 80 – 100 eur.
Kitos kūno vietos 70 – 95 eur.
Chirurginis apgamo pašalinimas Veidas, galvos sritis 360 eur.
Kitos kūno vietos Nuo 300 eur.

DUK

Ar apgamų šalinimo procedūra yra skausminga?

Klinikoje naudojamos pažangios technologijos, procedūras atlieka tik kvalifikuotas medicinos personalas, o apgamų šalinimas nėra itin skausmingas, nes priklausomai nuo darinio dydžio, gylio, žmogaus jautrumo vaistiniams preparatams yra pritaikomas nuskausminimo metodas: anestetiniais tepalais arba vietine injekcine nejautra.

Ar apgamą šalinti galima nuo bet kurios kūno vietos?

Pošiūno klinikoje naudojame modernias technologijas ir įvairius gydymo metodus, todėl galime pašalinti apgamą nuo bet kurios kūno vietos tais atvejais, kai galima taikyti apgamo destrukciją lazeriu.

Ar apgamo šalinimas yra saugus?

Apgamų pašalinimas mūsų klinikoje yra 100 proc. saugus. Tačiau prieš šalinimą būtina įsitikinti, kad apgamas nėra piktybinis – tai gali padaryti gydytojas dermatologas. Lazeriniai metodai dažnai leidžia apgamus pašalinti greitai ir saugiai. Tačiau yra kūno vietų, kur reikia būti ypač atsargiems, pavyzdžiui zona apie akis, dariniai ant vokų ir pan.

Ar po apgamo šalinimo bus randas?

Po apgamo šalinimo gijimo metu susidaro randas, kuris ilgainiui turėtų išnykti. Siekiant išvengti pastebimo rando susidarymo, rūpestingai prižiūrėkite žaizdelę ir laikykitės visų gydytojo nurodymų bei naudokite tik jo paskirtas medicinines priemones.

Kokios komplikacijos gali pasireikšti po procedūros?

Dažniausi šalutiniai reiškiniai po procedūros yra kraujavimas, mėlynė, taip pat gali būti infekcija ir pastebimas randas. Nors ilgalaikių komplikacijų tikimybė maža, po apgamo šalinimo atidžiai stebėkite pažeistą odos sritį, laikykitės po procedūrinių nurodymų ir informuokite gydytoją, jei pasijusite blogai/ apgamo vieta ims kraujuoti ar šlapiuoti.

Ko negalima daryti/reikėtų vengti pašalinus apgamą?

Yra keli dalykai, kurių reikia vengti pašalinus apgamą. Pagrindiniai iš jų:

 

  • Plaukelių skutimas/šalinimas depiliuojant ar kitais metodais apgamo vietoje ir aplink jį.

  • Itin aktyvi fizinė veikla, sportas.

  • Makiažo, parfumerijos priemonių ir kitų dirgiklių naudojimas ant ir šalia buvusio apgamo vietos;

  • Deginimasis lauke ar soliariume, kaitinimasis saunoje;

Kiek laiko užtrunka, kol pašalintas apgamus pilnai užgyja?

Žaizdelė sugis per kelias savaites, tačiau buvusio apgamo vietą ir toliau (maždaug 2 – 3 mėnesius) reikės saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir kitų dirgiklių.

Ar apgamas po pašalinimo tikrai neataugs?

Nepiktybiniai apgamai gali ataugti, jei po pirminio pašalinimo odoje išliko apgamo ląstelių, tačiau tikimybė nėra didelė, o jei taip atsitiko, apgamą galima vėl panaikinti lazeriu.

Ar įmanoma atskirti piktybinį apgamą nuo įprasto?

Tikrai taip. Vertinant ant kūno esančius apgamus, verta pasikliauti vadinamąja ABC taisykle. Ji paremta pirmosiomis angliškų žodžių raidėmis.

 

  • A – „assymetry“ arba asimetrija. Apgamas turėtų būti taisyklingos, apvalios formos. Įtarimą kelia apgamai, kurie yra nevienodai iškilę, nelygūs/ netaisyklingos formos

  • B – „borders“, kitaip lietuviškai – apgamo kraštai. Gerybinių apgamų kraštai beveik visada yra aiškūs ir lygūs. Jeigu apgamas turi neryškų ar nelygų kraštą, tai gali kelti susirūpinimą.

  • C – „color“, arba lietuviškai – spalva. Apgamai turėtų būti tolygios, vientisos spalvos. Jeigu ant apgamo yra taškelių arba bėgant laikui jis ėmė keisti spalvą, apsilankykite pas gydytoją.

 

Nerimą keliantys apgamai gali būti linkę augti ir plėstis. Jie gali kraujuoti, jei yra nuolat fiziškai traumuojami, apgamo vietoje gali pasireikšti niežėjimas, skausmas ar dilgčiojimas.

 

Neturint medicininių žinių ir technologijų nepavyks nuspręsti, apgamas piktybinis ar ne, todėl pastebėjus bet kokius pakitimus odoje, susisiekite su gydytoju dermatologu.

Kaip dažnai reikia tikrintis apgamus?

Norint apsisaugoti nuo bet kokios rizikos, apgamus patariama patikrinti kartą per metus.