Nors siauros juostelės ant kojų, pilvo, krūtinės, sėdmenų, vadinamos strijomis, dažniausiai asocijuojamos su nėštumu ir gimdymu, tai – ne vien moterų, auginančių mažylius, problema. Strijos gali atsirasti įvairaus amžiaus žmonėms, vyrams ir moterims.
Ant kūno išryškėjusios strijos gali sukelti nemažus fizinius kompleksus, todėl vis daugiau žmonių domisi jų šalinimo galimybėmis. Šiandien tai padaryti galite greitai, nesudėtingai ir komfortiškai.
Kodėl atsiranda strijos?
Įtaką šių darinių atsiradimui daro kūno apimties padidėjimas, staigus augimas, aktyvi sportinė veikla, hormonų sistemos pokyčiai, nesubalansuota mityba, sumažėjusi kolageno bei elastino gamyba. Didelę reikšmę strijų atsiradimui turi ir genetika: jeigu Jūsų šeimos nariai turi strijų, tikėtina, kad jos susiformuos ir Jums, esant aukščiau įvardintoms sąlygoms.
Strijų šalinimas
Jeigu ant savo kūno pastebite išryškėjusias strijas, nenusiminkite. Yra nemažai metodų, kurie padės ilgam atsisveikinti su šiuo estetiniu defektu. Pošiūno klinikoje galimas lazerinis strijų šalinimas, mezoterapijos procedūros ir kombinuotas gydymas. Aptarkime šiuos metodus:
Lazerinis gydymas
Lazerinis strijų šalinimas yra minimaliai invazyvus metodas. Itin veiksmingam strijų šalinimui naudojamas frakcinis CO2RE lazeris. Jis įsiskverbia į odą mikroskopiniais stulpeliais (frakcijomis), palikdamas šalia nepažeistos odos plotelius. Iš jų odos ląstelės migruoja į paveiktas zonas. Išsivalo senosios ląstelės ir skatinama natūrali odos regeneracija (atsistatymas), kolageno išsiskyrimas. Frakciniu lazeriu šalinami visų tipų ir sudėtingumo, net senos strijos.
Po lazerinio gydymo yra skiriami specialūs preparatai, kurie greitina žaizdos gijimą, sulaiko odos drėgmę sukurdami apsauginį barjerą ir skatina odos elastingumą.
Mezoterapija
Tai minimaliai invazyvus metodas, kuris rekomenduojamas jeigu strijos yra dar neryškios ir atsiradusios neseniai. Atliekant mezoterapiją, į poodinį sluoksnį mikroinjekcijomis suleidžiami preparatai, kurie turi įvairių aktyviųjų medžiagų. Jie patenka į 0,5-1 mm gylį ir tiesiogiai veikia pažeistą odą, skatina jos regeneraciją, drėkina ir pamaitina. Siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojamas 4-6 procedūrų kursas.
Kombinuotas gydymas
Idealu, jeigu taikomas kombinuotas gydymas, derinant kelis skirtingus strijų šalinimo būdus. Tai leidžia pasiekti dar efektyvesnių rezultatų.
Visas strijų šalinimo procedūras Pošiūno klinikoje atlieka didelę patirtį turintys specialistai, todėl užtikrinami maksimalūs rezultatai.
Kitos procedūros
Jeigu strijos nėra ryškios, jas koreguoti galima atliekant odos pilingą, taikant įvairias kitas odos stangrinimo ir drėkinimo procedūras bei preparatus.
Rezultatai
Profesionalus strijų šalinimas teikia puikius rezultatus: atlikus visą procedūrų kursą, strijos pilvo, krūtinės, sėdmenų, kojų zonoje pastebimai sumažėja ir išnyksta, oda tampa stangresnė, elastingesnė.
Pasiruošimas procedūrai
Siekiant efektyvių rezultatų ir norint išvengti komplikacijų, strijų šalinimui pasiruoškite atsakingai:
- 2 savaites iki vizito nesideginkite saulėje ar soliariume;
- Savaitę iki vizito procedūros zonoje nenaudokite preparatų ar kosmetikos kurios sudėtyje yra retinolių ir glikolio rūgšties;
- Savaitę prieš vizitą procedūros zonos nešveiskite odos šveitikliais, neatlikite cheminio pilingo;
- Savaitę iki strijų šalinimo, ant zonos, kuriai bus atliekama procedūra, nerekomenduojama naudoti parfumuotų kosmetikos produktų, losjonų.
Strijų šalinimo kontraindikacijos
Nors lazerinis ir mezoterapijos metodai strijų šalinimui yra saugūs, jeigu Jums nustatytos šios būklės/susirgimai, procedūros nerekomenduojamos (nebent specialistas nurodys kitaip):
- Infekcinės ligos (pvz. pūslelinė);
- Kraujo krešėjimo sutrikimai;
- Tam tikros lėtinės ligos (pvz. psoriazė, cukrinis diabetas, lėtinis hepatitas, išsėtinė sklerozė);
- Onkologinės ligos;
- Taip pat lazerinis strijų šalinimas negali būti atliekamos nėštumo ir žindymo laikotarpiu.
Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai