Apgamų šalinimas

Apgamų šalinimas lazeriu, chirurginiu būdu

Kelia nerimą maži rudi taškeliai ant odos? Tai gali būti pigmentinės dėmės, keratomos ar apgamai. Ar apgamai yra tik estetinė problema, kai norite atrodyti gražiau, mėgautis skaisčia bei visiškai lygia oda?

Pažiūrėkime į apgamus iš arčiau. Apgamai gali būti dideli, įdubę, lygūs ar iškilę virš odos, taisyklingos ar netaisyklingos formos, kelių atspalvių. Apgamus būtina stebėti pagal jų charakteristiką, todėl reikia atkreipti dėmesį į jų formą, spalvą, dydį. Šie požymiai yra svarbūs pirminei apgamo diagnostikai.

Linkę piktybėti apgamai – jau ne tik estetinė problema, o didelis pavojus sveikatai. Jei ramybės neduoda Jūsų apgamo būklė, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į specialistus apgamo ištyrimui, o esant reikalui – pašalinimui. Apgamų šalinimą atlieka tik gydytojai dermatologai arba chirurgai.

Apgamai Pošiūno klinikoje gali būti šalinami keliais būdais:

Sveikai ir lygiai Jūsų odai

Pošiūno klinika jau daug metų teikia platų lazerinės medicinos paslaugų spektrą, ypač gydant įvairius odos darinius ar kitas problemas. Klinikoje dirba didelę patirtį turintys gydytojai ir sveikatos priežiūros specialistai, kurie pasirūpins, kad Jūsų oda būtų sveika, lygi ir graži. Viena dažniausiai mūsų atliekamų procedūrų yra apgamų šalinimas, naudojant modernias lazerines technologijas ar chirurginiu būdu.

Lazeriu atliekamos chirurginės procedūros yra saugios. Svarbiausias rezultatas, kurio siekiate yra sveika ir lygi Jūsų oda, todėl galite būti užtikrinti, jog atlikus procedūras džiaugsitės puikiais pokyčiais.

Kada galima ir reikia šalinti apgamus?

Jei apgamas yra atviroje, matomoje kūno vietoje, pavyzdžiui, ant veido, jis gali būti estetinė problema. Tačiau, reikia nepamiršti, kad apgamai turi būti saugomi nuo tiesioginių saulės spindulių, fizinio dirginimo – jų nevalia liesti ar krapštyti. Nepatogioje vietoje esantį apgamą gali nutrinti rūbai ar avalynė, o diskomfortą sukelia net lietimasis su kitos kūno dalies odos paviršiumi.

Jei apgamai kelia nerimą, pastebėjote pakitimus, juos sunku apsaugoti nuo trinties su drabužiais ar oda, sudėtinga apsaugoti nuo saulės spindulių ar yra nepatogioje kūno vietoje, negalite jo stebėti – kreipkitės į Pošiūno kliniką.

Apgamų šalinimas lazeriu

Apgamų destrukcija naudojant lazerį yra labai veiksmingas, pacientams jau gerai žinomas metodas. Atliekant tokio pobūdžio procedūrą, nereikia atlikti pjūvio, išvengiama sudėtingo pooperacinio laikotarpio, apgamo šalinimo procedūra yra greita ir saugi.

Ar lazeriu galima šalinti visus apgamus?

Nors apgamų šalinimas nuo veido yra viena populiariausių procedūrų, apgamai gali būti šalinami bet kurioje kūno vietoje.

Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį, kad apgamų naikinimas lazeriu galimas ne visais atvejais. Šiuo metodu galima šalinti tik tuos apgamus, kurie neturi tikimybės tapti piktybiniais. Siekiant įvertinti apgamą, atliekamas detalus jo ištyrimas.

Jeigu supiktybėjimo požymių nenustatoma, apgamas gali būti saugiai ir sėkmingai pašalinamas.

Kaip vyksta apgamų šalinimas lazeriu?

Pošiūno klinikoje naudojamas CO2RE lazeris pasižymi švelniu, tačiau efektyviu veikimu. Tai modernus, ypač tikslus lazeris, kuris koncentruojasi tik į apgamą, netraumuojant kitų odos audinių.

Lazerinis ar chirurginis apgamų šalinimas atliekamas nuskausminus odą, todėl procedūra nebus skausminga. Apgamo vieta veikiama lazerio spinduliu: apgamas išgarinamas nuo odos paviršiaus, užgijus žaizdelei, oda lieka lygi ir sveika.

Dažniausiai užtenka vos vieno vizito, kad apgamas ar kitas nepageidaujamas odos darinys būtų panaikintas visam laikui.

Kada taikomas operacinis apgamų šalinimas?

Chirurginiu būdu šalinami odos dariniai, pigmentiniai apgamai, ant kurių pastebimi pakitimai (tokie apgamai dar vadinami atipiniais ir displastiniais). Pašalinus darinį, jo audinio fragmentas arba visas darinys yra siunčiamas histologiniam ištyrimui. Laiku aptikus ir išoperavus tokį apgamą, išvengiama melanomos ir kitų pavojingų odos susirgimų ateityje.

Apgamo-salinimo-operacija

Po procedūros

Po lazerinės ar chirurginės procedūros gausite visą reikiamą informaciją, kaip prižiūrėti odą po operacijos bei priemones, kurios padės žaizdelei užgyti greičiau.

Kad gijimas po procedūros praeitų saugiau ir efektyviau, laikykitės šių nurodymų:

  • Nurodytą laikotarpį (dažniausiai jis trunka apie 10-14 dienų) naudokite gydytojo paskirtus preparatus (antibakterinį tepalą/dezinfekcinį skystį ar kt.) 2-3 kartus per dieną.
  • Praėjus savaitei po apgamo šalinimo, šioje zonoje galite naudoti kosmetines priemones.
  • Bent 2-3 mėnesius saugokite lazeriu paveiktą vietą nuo tiesioginių saulės spindulių, nesideginkite soliariume.
  • Naudokite apsaugą nuo saulės, kurios SPF ne mažesnis nei 30.
  • Atidžiai rūpinkitės lazerio paveikta odos sritimi, nedirginkite ir nekasykite jos. Naudokite gydytojo paskirtas priežiūros priemones, kol buvusio apgamo vieta susilygins su natūralia Jūsų odos spalva.

Atlikus apgamų šalinimą lazeriu, galimi tokie šalutiniai reiškiniai, kaip odos patinimas, paraudimas ir skausmas, trumpalaikis skausmas dūrio vietoje, minkštųjų audinių kraujosrūva procedūros vietoje. Šie pojūčiai dažniausiai praeina netrukus, be papildomo gydymo.

Po operacinio apgamų šalinimo procedūros galioja tos pačios rekomendacijos, kaip ir atlikus apgamo šalinimą lazeriu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad siekiant išvengti pastebimo rando susidarymo, po chirurginio apgamų šalinimo procedūros, būtina atidžiai prižiūrėti žaizdelę ir laikytis visų gydytojo nurodymų.

Daugiau informacijos apie atliekamas apgamų šalinimo procedūras bei tyrimus sužinosite kreipdamiesi į mūsų klinikos gydytojus.

Greitas, saugus ir profesionaliai atliekamas apgamų šalinimas – Jūsų grožiui ir geresnei sveikatai!

Gydytojai

Apgamų šalinimo kainos

Procedūra Zona Kaina
Apgamo šalinimas lazeriu Veidas, galvos sritis 80 – 100 eur.
Kitos kūno vietos 70 – 95 eur.
Chirurginis apgamo pašalinimas Veidas, galvos sritis 360 eur.
Kitos kūno vietos Nuo 300 eur.