Mitybos specialistas

Mitybos terapija: kuo ji naudinga ir unikali?

Mityba – kur kas daugiau nei maistas, kurį valgome. Nuo mitybos neatsiejamos teigiamos ir neigiamos emocijos, pomėgiai, tradicijos, šeimoje išugdyta maitinimosi kultūra bei gaminimo įgūdžiai. Tai, ką valgome, atspindi ir socialinę bei ekonominę mūsų aplinką.

Su mityba taip pat susiję nemažai fizinių ir emocinių negalavimų. Mitybos specialistai gali padėti išsiaiškinti jų priežastis ir padėti juos įveikti.

Pošiuno klinikoje mitybos terapijos procedūrą atlieka diplomuota specialistė Jurga Stephenson.

Kokiais atvejais gali padėti mitybos specialistas?

mitybos-specialiste-Jurga-Stephenson
Gydomosios mitybos specialistė Jurga Stephenson

Mitybos terapijos tikslas – suprasti ir gydyti kūną kaip visumą, kartu ieškant pagrindinių sveikatos problemų priežasčių, o ne vien slopinant simptomus.

Ši terapija yra naudinga ir efektyvi:

  • Patiriant virškinimo sutrikimus (pvz., vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, refliuksas ir t.t.);
  • Susiduriant su svorio problemomis (svorio kritimas ar padidėjimas, sunkumai metant svorį);
  • Gerinant odos būklę (pvz., esant spuogams, egzemai, psoriazei, rožinei);
  • Sergant tam tikromis lėtinėmis ligomis (pvz., diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis);
  • Nustačius padidėjusį cholesterolio kiekį;
  • Esant hormonų disbalansui, taip pat pasireiškus reprodukcinės sveikatos sutrikimams (nevaisingumas, PMS, PCOS, endometriozė, menopauzės simptomai, pasikartojantys pienligė, cistitas);
  • Gerinant psichinę sveikatą ir bendrą savijautą (turint miego sutrikimų, esant prastai nuotaikai, patiriant nerimą, nuovargį, prastą dėmesio koncentraciją).

Kaip veikia mitybos terapija?

sveikas-maistas

Sveikos mitybos specialistai, taikydami mitybos terapiją, padeda išspręsti tam tikras sveikatos problemas. Mitybos terapijos principas – teikti prioritetą natūraliam, neperdirbtam maistui. Vis dėlto, į kiekvieną atvejį turi būti žvelgiama individualiai, atsižvelgiant į tam tikro maisto terapinį poveikį pacientui.

Pirmosios konsultacijos metu mitybos specialistas išsamiai aptaria Jūsų nusiskundimus, sveikatos bei gyvensenos istoriją, poreikius ir tikslus. Taip pat įvertina, kuriose kūno sistemose (endokrininė, virškinimo, nervų ir kt.) yra disbalansas. Pagal gautus duomenis specialistas pateikia mitybos bei gyvenimo būdo rekomendacijas, sudaro planą ir padeda siekti geros savijautos. Jei reikia, skiriami laboratoriniai tyrimai bei maisto papildai.

Praėjus 4-6 savaitėms nuo pirminio vizito, skiriama pakartotinė konsultacija, kurios metu aptariami tyrimų rezultatai, įvertinama, kaip pacientui sekėsi vykdyti rekomendacijas, taip pat savijautos pokyčius. Jei reikia, koreguojamos mitybos ir gyvenimo būdo rekomendacijos.

Taisyklingai taikant mitybos terapiją, motyvuotai laikantis nurodytų gairių bei rekomendacijų, rezultatas išties džiugina – pavyksta sureguliuoti svorį, pagerėja odos būklė, įveikiami miego sutrikimai, nuovargis ir sušvelninama daugybė kitų negalavimų.

Mitybos terapija bus saugi ir veiksminga tik tada, kai savo sveikatą patikėsite į atsakingų specialistų rankas. Džiaugiamės, kad Pošiūno klinikoje dirba diplomuota mitybos terapijos specialistė Jurga Stephenson, kuri išsamiai pakonsultuos, sudarys mitybos planą ir padės išspręsti su maistu ir mityba susijusias sveikatos problemas. Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.

Kainos

Gydomosios mitybos specialisto pirminė konsultacija (2 valandos) 145 eur.
Gydomosios mitybos specialisto antrinė konsultacija (1 valanda) 80 eur.