Lazerinė medicina

Išsiplėtę kojų kapiliarai

Išsiplėtę kojų kapiliarai vargina daugelį žmonių, ypač moteris. Tikriausiai kas antra moteris pastebi keletą, keliolika ar kelis šimtus išsiplėtusių kapiliarų kojų odoje, kurie sukelia estetinį diskomfortą ypač vasaros metu, kuomet nešiojami atviresni drabužiai. Išsiplėtę kojų kapiliarai matomi kaip melsvos juostelės, tinkliukai ar šluotelės, kuriuos suformuoja išsiplėtusių kapiliarų pluoštai.

 

Išsiplėtę kojų kapiliarai jau daug metų sėkmingai šalinami lazeriu. Pastaruoju metu lazeriu galima pašalinti tiek smulkesnius, tiek ir stambesnius iki 4 mm skersmens kapiliarus. Lazerio energija, nukreipta į kraujagyslę selektyviai sugeriama kraujagyslės viduje ir padidina jos temperatūrą daugiau nei 70ºC. Kraujagyslės spindis koaguliuojamas (užakinamas), aplinkiniai audiniai nepažeidžiami. Dėl kraujo komponentų išsiliejimo į odą, susiformuoja tamsesnės juostos pagal buvusių kapiliarų eigą, kurios sunyksta per 4-6 savaites. Fiziškai kraujagyslių sienelės nėra pašalinamos, todėl prireikia 6-8 savaičių, kol žmogaus organizmas sunaikina nebeveikiantį audinį. Tokiai neinvazinei lazerinei procedūrai nereikia specialaus pasiruošimo.

 

Po procedūros:

2 savaites nerekomenduojamas didesnis fizinis krūvis, karštos vonios, pirtys. Patartina vengti tiesioginių saulės spindulių ir vartoti apsauginius kremus nuo saulės. Kompresinės kojinės nėra būtinos. Neretai procedūras reikia kartoti, po 8 savaičių tenka pašalinti likusius kapiliarų galiukus arba tęsti gydymą dėl didelės apimties, kuomet ankstesnės procedūros metu nebuvo lazeriu paveiktos visos išsiplėtusios kraujagyslės.

 

Kas atlieka?

G.Pošiūnas, M.Kaupienė

Aknė

Aknė –labai dažna odos liga, kuri dažniausiai pasireiškia paaugliams ir jauniems žmonėms. Tai plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė liga- atsiranda inkštirai, padidėja riebalų sekrecija, dauginasi  bakterijos (Propionibacterium acnes ), susiformuoja papulės ir pustulės.  Dažniausiai būna kamedoninė aknė,  tiek uždara (balti inkštirai), tiek atvira (juodi  inkštirai). Bėrimai dažniausiai pasireiškia veido, krūtinės, pečių ir nugaros odoje.  Ilgainiui susiformuoja randai. Aknė taip pat ir psichosocialinė liga galinti sukelti depresiją ir socialinę izoliaciją.

 

Nors yra daug tradicinių aknės gydymo būdų, tačiau nevisada jie būna sėkmingi. Pošiūno klinikoje be tradicinio dermatologo skirto gydymo taikomas gydymas lazeriu ir intensyvia pulsine šviesa. Šie metodai įgauna vis didesnį populiarumą dėl  greitesnio ligos pagerėjimo, mažai šalutinių reiškinių ir gero procedūrų toleravimo.

 

Kas atlieka?

I.Šaferienė, M.Kaupienė, G.Pošiūnas

Lazerinė epiliacija

Pastaruoju metu visame pasaulyje milijonai moterų ir vyrų šalina plaukus nepageidaujamose vietose.Dalis žmonių naudojasi buityje prieinamomis priemonėmis, tokiomis kaip plaukų skutimas, šalinimas vašku ar depiliaciniais kremais. Tai tik plaukų šalinimas nuo odos paviršiaus (depiliacija), plaukų svogūnėliai nėra pakenkiami ir plaukai greitai atauga. Dalis moterų ir vyrų – dėl estetinių, kultūrinių priežasčių ar laiko stokos renkasi efektyvesnes priemones siekdami ilgalaikio rezultato.

 

Plaukų šalinimas lazeriu – tai modernus, neskausmingas ir efektyvus būdas.

 

Lazerio veikimo principas: plauko stiebelį veikia lazerio spindulys ir šilumos energija, kuri kaupiasi plauko folikuluose, kol pasiekiama tinkama temperatūra jų sunaikinimui.

 

Lazerio energiją sugeria melaninas, esantis plauko stiebelyje, kuri trasfomuojasi į šilumą ir suardo plauko svogūnėlį (epiliacija). Jau po pirmos lazerinės procedūros plaukai pradeda augti lėčiau, neįauga į odą. Po kurso procedūrų sunaikinama iki 85 – 95 proc. paveiktu plaukų svogūnėlių.

 

Rekomenduojama atlikti 4 – 8 procedūras, kas 6-8 savaites, priklausomai nuo lazerio veikiamos vietos. Tokiu būdu pasiekiamas ilgalaikis rezultatas, o kartojant lazerines procedūras plaukų nepageidaujamose vietose galima atsikratyti keleriems metams. Labai retais atvejais pasireiškia nepageidaujamos reakcijos :patinimas, hipo/hiperpigmentacija, randėjimas, nepasiekiamas norimas rezultatas.

 

Rekomendacijos prieš procedūrą:

Planuojant lazerinę plaukų epiliaciją, 10-14 dienų  nenaudokite kitų depiliacijų būdų ( pvz. elektrinio epiliatoriaus, kremų…) tik skustuką. Tuomet  išlieka plaukų svogūnėlis, kurį galima paveikti lazerio spinduliu. 2-3 savaites saugotis įdegio epiliuojamoje vietoje.  

 

Prieš 1-12 val. nuskuskite skustukų tą plaukų augimo vietą, kurią planuojate epiliuoti lazeriu.

 

Nusiprauskite, apžiūrėkite odą, ji turėtų būti švari, nepažeista.

 

Rekomendacijos po procedūros:

14 dienų  venkite UV spindulių. Galima naudoti įprastines kosmetines priemones. 

 

Kontraindikacijos:

– nėštumas;

– fotosensibilizuojančių vaistų (priešgrybelinių, isotretinoinas ir kt.);

– vėžiniai odos susirgimai;

– herpes pūslėlinė;

– pūlingos odos ligos;

– polinkis formuotis keloidiniams randams;

– psichinės ligos.

 

Kas atlieka?

M.Kaupienė

Veido išsiplėtę kapiliarai, raudonis, rožinė

Veido raudonis ir išsiplėtę kapiliarai tai viena dažniausių odos problemų varginančių suaugusius žmones.  Išsiplėtę kapiliarai dažniausiai pasirodo nosies sparnelių, nosies nugarėlės, smakro ir skruostų odoje.  Veido kapiliarų išsiplėtimui įtaką turi paveldimumas, ilgalaikis saulės poveikis, gyvenimo būdas. Neretai  tai pereina į rožinę (rosacea), tuomet atsiranda į aknės panašūs bėrimai.

 

Pošiūno klinikoje išsiplėtę kapiliarai, veido raudonis ir rožinė gydoma  intensyvia pulsine šviesa ir lazeriais. Siekiant gero gydymo rezultato įranga ir metodai parenkami kiekvienam pacientui individualiai ir  rekomenduojama atlikti keletą procedūrų intensyvia pulsine šviesa ar lazeriu jas kartojant kas 4-6 savaites.

 

Po procedūrų būna lengvas veido patinimas ir paraudimas, tačiau tai netrukdo kasdienei veiklai. Gydymas lazeriu ar intensyviai pusine šviesa negalimas kuomet oda įdegusi ar yra paciento polinkis randėjimui.  Po procedūros  4 savaites rekomenduojama  vengti saulės spindulių.

 

Kas atlieka?

G.Pošiūnas, I.Šaferienė, M.Kaupienė

Lazerinis odos atjauninimas

CO2 lazeris jau daug dešimtmečių plačiai naudojamas odos darinių gydymui, taip pat ir odos atjauninimo procedūroms. Nors klasikinis odos atjauninimas šiuo lazeriu yra labiausiai efektyvus naikinant raukšles, randus, gerinant odos elastingumą, tačiau ilgas sveikimo periodas ir komplikacijų grėsmė vis labiau lemia šio metodo nepopuliarumą. Vystantis naujoms technologijoms ir metodams pacientai renkasi mažiau invazines procedūras su trumpesniu reabilitaciniu laikotarpiu ir mažesne komplikacijų rizika.

 

Lazerinis odos atjauninimas CO2 lazeriu ženkliai mažiau invazyvus, tačiau labai efektyvus metodas, leidžiantis derinti frakcinį atjauninimą su klasikiniu jei to reikia. Atliekant frakcinį odos atjauninimą lazeris įsiskverbia į odą mikroskopiais stulpeliais (frakcijomis), palikdamas šalia nepažeistos odos plotelius iš kurių odos ląstelės migruoja į pakenktas vietas. Taip skatinamas odos natūralus regeneracijos (atsistatymo) procesas, formuojasi naujas kolagenas. Išsivalius senoms ląstelėms iš lazerio paveiktų zonų mažėja porėtumas, lyginasi raukšlės, išnyksta nuo saulės spindulių ir amžiaus atsiradusios pigmentinė dėmės, smulkūs išsiplėtę odos kapiliarai.

 

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje naudojant anestetinius kremus. Po procedūros būna patinimas, smulkūs šašai ir odos paraudimas, kurie palaipsniui išnyksta per 5-10 dienų.

 

Kas atlieka?

G.Posiunas, I.Šaferienė, M.Kaupienė