Tikrai taip. Vertinant ant kūno esančius apgamus, verta pasikliauti vadinamąja ABC taisykle. Ji paremta pirmosiomis angliškų žodžių raidėmis.
A – „assymetry“ arba asimetrija. Apgamas turėtų būti taisyklingos, apvalios formos. Įtarimą kelia apgamai, kurie yra nevienodai iškilę, nelygūs/ netaisyklingos formos
B – „borders“, kitaip lietuviškai – apgamo kraštai. Gerybinių apgamų kraštai beveik visada yra aiškūs ir lygūs. Jeigu apgamas turi neryškų ar nelygų kraštą, tai gali kelti susirūpinimą.
C – „color“, arba lietuviškai – spalva. Apgamai turėtų būti tolygios, vientisos spalvos. Jeigu ant apgamo yra taškelių arba bėgant laikui jis ėmė keisti spalvą, apsilankykite pas gydytoją.
Nerimą keliantys apgamai gali būti linkę augti ir plėstis. Jie gali kraujuoti, jei yra nuolat fiziškai traumuojami, apgamo vietoje gali pasireikšti niežėjimas, skausmas ar dilgčiojimas.
Neturint medicininių žinių ir technologijų nepavyks nuspręsti, apgamas piktybinis ar ne, todėl pastebėjus bet kokius pakitimus odoje, susisiekite su gydytoju dermatologu.