Kasdienis odos priežiūros ritualas turėtų apimti odos valymą, prausimą ir negyvų odos ląstelių šalinimą. Tokiu būdu atsikuria naujos, drėgnos odos ląstelės, geriau įsisavinamos aktyviosios kosmetikos priemonių medžiagos, jos prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius.
Siekiant pašalinti negyvas ląsteles, dalis žmonių renkasi cheminį odos šveitimą įvairiais šveitikliais (pilingą), tačiau šveitikliai neretai būna agresyvūs ir gali pakenkti apsauginiam odos barjerui, sudirginti ir alergizuoti veido odą.
Verčiau išmėginti produktus su natūralios kilmės rūgštimis, kurios pašalina negyvas odos ląsteles, tačiau nepažeidžia apsauginio odos sluoksnio. Ypač veiksmingas viršutinio odos sluoksnio šalinimas retinolio rūgštimi. Ką apie šią procedūrą būtina žinoti kiekvienam? Atsakome!
Kas yra retinolis?
Retinolis – tai viena iš vitamino A formų (natūralūs ir sintetiniai šio vitamino deriniai: retinaldehidas, retinoinė rūgštis, retinyl esteriai ir daugelis kitų). Retinolis gali efektyviai pagerinti odos būklę ir puikiai tinka sausai, mišriai ir riebiai odai.
Štai kokiais privalumais jis pasižymi:
- Padeda sulėtinti odos senėjimo procesus, mažina raukšlelių atsiradimą;
- Skatina odos atsinaujinimą, gerina tonusą ir elastingumą;
- Sumažina aknę, gerina bendrą spuoguotos odos būklę;
- Pagerina išsausėjusios, šerpetojančios odos būklę;
- Slopina odos uždegimus, sudirgimą;
- Mažina poras;
- Mažina pigmentaciją, sulygina veido odos spalvą.
Kaip atliekama procedūra?
Procedūros metu priemonė su retinolio rūgštimi užtepama ant nuvalytos veido odos. Retinolio poveikis jaučiamas iš karto: jis suardo paviršinio (raginio) odos sluoksnio ląsteles, kurios vėliau per keletą dienų nusilupa.
Procedūros rezultatas
Po procedūros džiugina lygesnė ir skaistesnė oda, švaresnės, nesikemšančios poros. Aktyvus viršutinio sluoksnio pašalinimas stimuliuoja odos ląstelių atsinaujinimą, todėl greičiau išnyksta po spuogų likusios dėmelės ir švieži randeliai, o senstanti oda pastangrėja, palygėja raukšlelės ir raukšlės.
Siekiant geriausio efekto, rekomenduojamas 3-4 procedūrų kursas kas 30 dienų.
Pasiruošimas procedūrai
- Procedūras rekomenduojama atlikti rudenį arba žiemą, kuomet saulė nėra tokia intensyvi.
- Labai svarbu, kad būtų praėjusios bent keturios savaitės po buvimo tiesioginiuose aktyvios saulės spinduliuose ar nuo paskutinio apsilankymo soliariume.
- Turi būti praėjusios bent dvi savaitės po paskutinės savaiminio ar purškiamo įdegio aplikacijos ant odos.
- Viso procedūrų kurso metu ir keturias savaites po jo negalima degintis ar naudoti savaiminio įdegio priemonių.
- Prieš procedūrą oda turi būti švari, be makiažo, sausa.
Po procedūros
- Pirmas pora dienų galite jausti odos išsausėjimą, paraudimą, nežymų patinimą. Tai – normalu.
- Odos lupimasis ir šerpetojimas prasideda 2-4 dieną po procedūros ir tęsiasi apie 7-10 dienų.
- Kasdien naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF 40-50.
- Nelieskite ir nekrapštykite šerpetojančios odos.
- Atsistatant odai, nenaudokite šveitiklių, priemonių, kurių sudėtyje yra rūgštys, retinolis, vitaminas C ir kiti aktyvūs ingredientai.
- Odai atsistatant, rekomenduojama nenaudoti kosmetikos, nesilankykite pirtyje, saunoje, baseine.
- Tepkite odą minkštinančiais, drėkinančiais kremais ar emolientais.
Svarbu žinoti
Procedūros atlikti negalima, jeigu toje vietoje pasireiškia alergija, yra piktybinis odos navikas, bakterinė infekcija, virusinis susirgimas (pvz., pūslelinė), vidutinė ar sunki jaunatvinių spuogų forma, sergama atopiniu dermatitu ar kitomis odos ligomis. Informuokite gydytoją apie vartojamus vaistus ir kitas galimas klinikines indikacijas. Po procedūros negalima degintis saulėje, soliariume. Einant į lauką reikia naudoti apsauginį kremą ne mažiau nei 50 SPF.
Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.