Tikriausiai daugeliui žmonių yra tekę susidurti su gyvenimiška, bet nemalonia situacija, kai dėl padidėjusio prakaitavimo norisi slėpti pažastis, pasikeisti dėvimus drabužius arba vengti rankos paspaudimo. Kai prakaituojama dėl suprantamų priežasčių, pavyzdžiui, didelio karščio ar streso, tai neturėtų kelti susirūpinimo. Tačiau kai rankos, pažastys, kakta, sprandas, kaklas ar kojos prakaituoja nuolat, svarbu rasti veiksmingą ir saugų sprendimą pašalinti šią problemą.
Pošiūno klinikoje siūlomas saugus, mokslo patikrintas sprendimas – prakaitavimo mažinimas botulino toksino injekcijomis.
Kodėl mes prakaituojame?
Gydytojų teigimu, prakaitavimas yra organizmo reakcija, kuri turi itin svarbią funkciją: reguliuoja kūno vidaus temperatūrą, apsaugo nuo perkaitimo. Ramybėje žmogus per parą vėsioje aplinkoje išprakaituoja iki pusės litro prakaito. Prakaitavimo intensyvumas tiesiogiai priklauso nuo prakaito liaukų kiekio. Nors moterys turi daugiau prakaito liaukų, tačiau vyrų odoje jos yra gerokai aktyvesnės. Prakaitavimą gali įtakoti ir tam tikri veiksniai, pavyzdžiui: paveldimumas, stresas, ligos, menopauzė, aštrus maistas, alkoholis, vaistai, oro sąlygos, aktyvesnis fizinis krūvis.
Prakaituodami mes pašaliname šilumos perteklių ir vėsiname organizmą. Su prakaitu taip pat pasišalina nedidelis toksinų kiekis – amoniakas ir karbamidas. Natūraliai prakaitas yra atsakas į šilumą, intensyvų fizinį krūvį ar emocinį stresą. Taigi, prakaitavimas yra normali ir labai svarbi organizmo funkcija.
Vis dėlto, itin gausus prakaitavimas jau yra sutrikimas. Jis vadinamas hiperhidroze. Tai liga, kuri gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, bet dažniausiai gausiausiai prakaitą išskiria pažastys, delnai, kojų padai, sprandas, kaklas ar kakta.
Kaip atpažinti hiperhidrozę?
Šį sutrikimą išduoda tokie veiksniai:
- pastebėjote, kad gausiai prakaituojate be jokios aiškios priežasties;
- dėl prakaitavimo jaučiamas nemalonus kvapas pažastų srityje, nepadeda dezodorantai ir antiperspirantai;
- tiksliai žinote, kad giminystės ryšiais susijusių žmonių aplinkoje yra pasižyminčių gausiu prakaitavimu.
Hiperhidrozės gydymas botulino toksino injekcijomis
Įvertinus įvairių gydymo metodų kainas, naudą, riziką ir veiksmingumą, galima teigti, kad vienas veiksmingiausių ir saugiausių būdų hiperhidrozei gydyti yra botulino toksino injekcijos. Botulino toksinas sustabdo nervinių ląstelių galūnių, veikiančių prakaito liaukas, funkcionavimą ir jas slopina. Botulino toksiną saugiai galima leisti į padus, delnus, pažastis, sprandą, pakaušį, smilkinius ir kaktą.
Prieš atliekant procedūrą, oda patepama nuskausminamuoju kremu, todėl pacientai plonyte adata suleidžiamų injekcijų praktiškai nejaučia.
Svarbu žinoti: botulino toksino injekcijos yra skiriamos tik gydytojo, tačiau injekcijų negalima atlikti, kai pasireiškia karščiavimas, pacientė yra nėščia arba maitinanti krūtimi arba poros savaičių bėgyje planuojate skiepytis.
Rezultatas
Rezultatai tampa pastebimi labai greitai: jie pasireiškia palaipsniui, po 2-5 dienų. Galutinis efektas susiformuoja po dviejų savaičių. Komfortišku gyvenimu be intensyvaus prakaitavimo galima džiaugtis 6-8 mėnesius, tačiau daliai žmonių efektas išlieka net iki 18 mėnesių.
Po procedūros
Pacientai gali iš karto grįžti prie įprastinio gyvenimo, tačiau 1-2 savaites po injekcijų reikėtų vengti prakaitavimą skatinančios fizinės veiklos ar didelio fizinio krūvio.
Botulino toksino injekcijos yra išbandytas padidinto prakaitavimo gydymo būdas.
Pošiūno klinika – Jūsų sveikatos ir grožio namai.